Blog #Ostanidoma. Migracije, begunci in covid-19

Misli o migracijah in družbenem obrobju v času covid-19

#Ostanidoma! Vseprisotnosti poziva dandanes pač ni mogoče preslišati. A #Ostanidoma se lepo in enostavno sliši, če imaš kje ostati. Virusnimameja.com opozarja na tiste, ki te možnosti nimajo. Ki torej nimajo luksuza ostati v varnem okolju in izolirani pred pandemijo. Zato Virusnimameja.com komunicira z družbenega roba in nima uradne govorke, niti kriznega štaba, tudi statističnih tabel ne objavljamo. Govorimo pa o ljudeh, ki so razseljeni po svetu, o beguncih, migrantih, novodobnih nomadih… kakorkoli jih že označujemo v sodobnih družbah. Govorimo tudi o brezdomcih, delavcih in migrantskih delavcih, pravzaprav o vseh, ki ne živijo tipičnega življenja srednjega razreda. To so vsi tisti, ki pandemije COVID-19 ne morejo preživljati z delom od doma, skrbjo za šolanje otrok na domu ali pač na vikendu sredi vinogradov, umaknjeni od civilizacije. Ustvarjalke postavljajo družbene misli z družbenega roba v središče bloga, ki ga bomo osmišljale in pisale v korona-krizi in potem, ko ne bo več korone.

Blog je grajen na osnovi prostovoljnega dela šestih študentk in profesorice s Fakultete za družbene vede in želje, da se opozori na osebe, ki si pač ne morejo privoščiti #ostanidoma, #dajnogenakavč #glejNetflix, ker te opcije pač nimajo.

Z vami so: Simona, Špela, Anja, Špela, Klara in Sanja.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 09. april 2020 | v kategoriji: FDV