Novice in obvestila

Na FDV potekal posvet o kombiniranih anketah 2019 s prof. Mickom Couperjem

Prof. Couper je na seminarju predstavil najnovejše trende, izkušnje, ugotovitve in tveganja pri uporabi kombiniranih načinov anketiranja.

24. september 2019 | FDV

Univerza v Ljubljani izboljšala uvrstitev na lestvici QS

Univerza v Ljubljani je glede na lanski rezultat najbolj napredovala pri kriteriju razmerja med številom učiteljev in študentov, ki je pokazatelj kakovosti študija, mednarodnemu ugledu in ugleda njenih zaposlenih.

19. september 2019 | FDV

9. posvet E-zlorabe otrok: Pri E-zlorabah je ključna množična preventiva

Posvet na Fakulteti za družbene vede združil prek 250 predstavnikov strokovne javnosti, s ciljem, da bi znali perečo problematiko zlorab otrok na internetu še bolj učinkovito obravnavati v praksi.

17. september 2019 | FDV

Vizualna kultura in komuniciranje: spreminjajoče se podobe in prakse

Na Fakulteti za družbene vede se je med 4. in 6. septembrom odvijala konferenca Vizualna kultura in komuniciranje: spreminjajoče se podobe in prakse.

10. september 2019 | FDV

Center za metodologijo in infromatiko bo gostil dr. Iro Virtanen s Tampere University na Finskem

Med 10. in 19. septembrom 2019 bodo na Centru za metodologijo in informatiko (CMI), ki deluje v okviru Fakultete za družbene vede, gostili raziskovalko Dr. Iro Virtanen s Tampere University na Finskem.

06. september 2019 | FDV

Ob svetovnem dnevu spolnega zdravja predstavili rezultate najnovejše raziskave o spolnem vedenju srednješolk in srednješolcev

V oddaji Glasovi svetov z novinarko RTV Slovenija Urško Henigman so bili predstavljeni prvi celovitejši rezultati raziskave »Spolnost srednješolcev v Sloveniji: vedenje, zdravje, stališča«.

05. september 2019 | FDV

Pripravljalni tečaj na izpit IELTS Target Band 7-9

Na Fakulteti za družbene vede bo med 23. in 27. 9. 2019 potekal pripravljalni 20-urni tečaj na izpit IELTS Target Band.

05. september 2019

Naknadni razpis za mobilnost študentov z namenom študija v okviru programa Erasmus+ v 2. semestru študijskega leta 2019/2020

Služba za pedagoško mednarodno sodelovanje in mobilnost zbira naknadne prijave za mobilnost študentov z namenom študija v okviru programa Erasmus+ v študijskem letu 2019/2020.

05. september 2019 | FDV

Video navodila za izpolnjevanje vpisnega lista

Za študente generacije 2018/19 in naprej, ki se vpisujete v višji letnik študijskega programa, so na Katedri za družboslovno informatiko in metodologijo pripravili video s podrobnimi navodili za izpolnjevanje vpisnega lista.

03. september 2019 | FDV

Na proslavi 70-letnice italijanske brigade Julia

Zaključne prireditve ob 70. obletnici italijanske gorske brigade Julia se je v Lignanu udeležila predstojnica Katedre za obramboslovje doc. dr. Maja Garb.

02. september 2019 | FDV