Skoči do osrednje vsebine

Novice in obvestila

Internet slabo vpliva na duševno dobrobit deklet

Anketa, ki so jo februarja in marca 2022 izvedli med osnovnošolci tretjega triletja in srednješolci na točki osveščanja o varni rabi interneta Safe.si, je pokazala, da se vpliv interneta na dekleta in fante razlikuje. Dekleta so bolj prezasedena z internetom, se bolj primerjajo z drugimi na internetu in jih negativne izkušnje bolj prizadenejo.

14. september 2022 | Raziskave, FDV

Zbirka video študijskih primerov s področja mednarodnega poslovanja predstavljena na spletni strani AIB

Zbirka video študij primerov s področja mednarodnega poslovanja MNC Whispering je bila predstavljena na spletni strani AIB interesne skupine s področja izobraževanja, pri njenem so sodelovali tudi člani Centra za mednarodne odnose na FDV UL.

12. september 2022 | FDV

PREP FDV 2022 in PREP DNEVI plus+

Od ponedeljka, 26. 9. do srede, 28. 9. se bodo na fakulteti zvrstila številna predavanja in delavnice v okviru PREPA-a.

09. september 2022 | Obvestila, FDV

Dr. Gregor Petrič in asist. Špela Orehek osvojila nagrado Outstanding Paper in 2022 Emerald Literati Awards

Red. prof. Gregor Petrič in doktorska kandidatka pod njegovim mentorstvom asist. Špela Orehek s Centra za metodologijo in informatiko sta osvojila nagrado založništva Emerald za znanstveni članek z naslovom A systematic review of scales for measuring information security culture.

08. september 2022 | Dosežki, FDV

Testni dostop do Basilica Online (Brill)

Basilica Online je spletna izdaja 17 zvezkov zbirke Basilica (založba Brill). Basilica se ukvarja s področjem bizantinskega prava v obdobju bizantinskega imperija.

05. september 2022

Nov izvirni znantsveni članek v reviji Social Science Computer Review

Članek se ukvarja z razumevanjem heterogenosti internetnih rab in veščin med starejšimi uporabniki interneta, pri čemer posebno pozornost posveča odnosu med različnimi oblikami digitalnega udejstvovanja in socialnimi neenakostmi med starejšimi uporabniki.

02. september 2022 | FDV, Objave

Delovni čas knjižnice od septembra do junija

Od danes naprej knjižnica obratuje po normalnem oziroma ustaljenem urniku.

01. september 2022 | Obvestila, FDV

Socialnoekološki modeli zdravja: pripradniki in pripadnice vojaške organizacije ter njihove družine

Monografija v ospredje postavi vojaško družino - kaj jo opredeljuje in zakaj jo moramo posebej obravnavati, vendar ne ločeno od splošne (civilne) slovenske družine.

30. avgust 2022 | Nova knjiga, FDV

Ponovitev prvega tutorskega razpisa za študijsko leto 2022/2023

Na voljo je še 13 prostih mest za tutorke študentke in tutorje študente v študijskem letu 2022/23.

29. avgust 2022 | Obvestila, FDV

[Nova objava]: dr. Faris Kočan o izzivih razvoja v pokonfliktnih družbah na primeru Republike Srbske

V članku avtor analizira, kako je politična elita v Republiki Srbski (RS) tekom pogajanj za podpis Stabilizacijsko-pridružitvenega sporazuma instrumentalizirala (etnične) delitve v Bosni in Hercegovini (BiH), da bi ohranila status quo RS.

23. avgust 2022 | FDV, Objave