Novice in obvestila

Ponovljen tutorski razpis za študijsko leto 2021/22

Prijave pošljite do vključno 23. 8. 2021 na priloženi naslov v razpisu. Rezultati razpisa bodo znani predvidoma 30. 8. 2021 in bodo javno objavljeni na spletnih straneh FDV in ŠSFDV.

11. avgust 2021

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Nevena Aleksovski, slikarka, ilustratorka in pedagoginja o svoji izkušnji študija in karierni poti: "Znanje, informacije in izkušnje, ki sem jih pridobila na FDV, so mi pomagali, da svojo umetniško prakso razvijem in poglobim ter da razumem širši družbeni kontekst, v katerem kot umetnica delujem."

09. avgust 2021 | Kariernik

Dostop do EBSCO eBook Open Access Monograph Collection

Pridobili smo dostop do elektronske zbirke EBSCO eBook Open Access Monograph Collection.

29. julij 2021

Fakulteta bo od 26. julija do 6. avgusta zaprta

Želimo vam sproščeno poletje. Varujte svoje zdravje in bodite odgovorni tudi do drugih.

20. julij 2021

Vojaški tabor 2021

Predstavniki fakultet so si v petek, 16. julija, ogledali vojaški tabor na vadišču Mačkovec pri Bohinjski Beli in prikazne vaje, ki so jih ob koncu usposabljanja izvedli udeleženci letošnjega vojaškega tabora, med njimi šestnajst študentov FDV.

19. julij 2021

Tutorski razpis za študijsko leto 2021/22

Skladno s Poslovnikom tutorskega sistema Fakultete za družbene vede, Fakulteta za družbene vede (FDV) in Študentski svet Fakultete za družbene vede (ŠSFDV) razpisujeta 42 prostih mest za tutorje/ke študente.

19. julij 2021

26. svetovni politološki kongres

Na 26. svetovnem politološkem kongresu sodelovalo tudi Slovensko politološko društvo.

14. julij 2021

Konferenca "Moč in pravičnost v energetskih tranzicijah": Študentski simpozij

Študentski simpozij je del spletne konference "Moč in pravičnost v energetskih tranzicijah" (30.6.2021), ki so jo organizirali Focus, Inštitut za ekologijo ter Fakulteta za družbene vede UL, v sklopu projekta LIFE IP CARE4CLIMATE.

13. julij 2021

Teorija in praksa 2/2021

Tokratna številka revije Teorija in praksa obsega dva tematska sklopa: angleški tematski sklop z naslovom Zmožnost države v 21. stoletju, ki se ukvarja z epistemološkim izzivom pri raziskovanju države v 21. stoletju, slovenski sklop pa tematizira nekatere ključne družbene in kulturne spremembe ter s temi spremembami povezano transformacijo vloge medijev v proizvodnji družbenega védenja.

12. julij 2021 | TiP

11. ECPR poletna šola: Interesne skupine in lobiranje v javnopolitičnem procesu

Poletne šole se je udeležilo 26 mednarodnih, predvsem doktorskih študentov. 21 mednarodno priznanih raziskovalcev na področju interesnih skupin je s študenti delilo aktualni pregled literature in trenutne raziskovalne ugotovitve.

12. julij 2021