Novice in obvestila

Na jubilejnem 20. Častnem shodu Fakultete za družbene vede podelili fakultetna priznanja študentom in zaposlenim

V ponedeljek, 2. decembra 2019, smo v veliki dvorani že 20. podelili fakultetna priznanja za odlične študentske dosežke, ter zahvale in priznanja za pedagoški, znanstveni in strokovni prispevek zaposlenih.

Odkrili zaklade komunikacijske džungle: zaključek 10. PR Teatra

»Vstopi. Razišči. Začuti,« je bilo geslo 10. PR teatra. Z ekipo študentske sekcije Slovenskega društva za odnose z javnostmi, ki je poskrbela za dovršen program, zanimive govorce in predavanja, smo v komunikacijsko džunglo, ki se je v prostorih FDV-ja razprostrla 13. novembra, resnično lahko vstopili, jo raziskali in jo tudi začutili.

02. december 2019

Prof. Zlatko Šabič in mag. Maša Kolenbrand obiskala Državno univerzo Kyongpook v Južni Koreji

V okviru programa mednarodna kreditna mobilnost Erasmus+ je prof. Zlatko Šabič med 25. in 29. novembrom gostoval na partnerski Državni univerzi Kyongpook v Daegu v Južni Koreji. Njegova gostiteljica je bila Fakulteta za družbene vede, v njenem imenu ga je sprejel in pozdravil dekan prof. Chaimun Lee. Prof. Šabič je predaval o položaju v balkanski regiji ter aktualnem stanju Evropske unije, s poudarkom na njeni širitveni politiki.

02. december 2019

Gostujoče predavanje prof. dr. Jerzyija Wiatra (Univerza v Varšavi) pri predmetu Temelji politologije

Profesor Wiatr, eden najbolj vplivnih politologov na svetu, ki s FDV sodeluje že od leta 1964, gostoval na fakulteti.

[Galerija FDV]: Mezopotamija

13. novembra 2019 smo na Fakulteti za družbene vede otvorili razstavo iraškega slikarja Arkana Al Nwasa z naslovom Mezapotamija.

29. november 2019 | Galerija FDV, FDV

Izšla je nova številka revije Journal of Comparative Politics (jcp)

Izšla je prva številka trinajstega letnika revije Journal of comparative politics (JCP).

29. november 2019 | FDV

Slovesno podelili listine diplomantkam in diplomantom dodiplomskega in magistrskega študija

Danes sta na fakulteti potekali slavnostni podelitvi diplomskih listin diplomantkam in diplomantom dodiplomskega in magistrskega študija. V veliki dvorani fakultete smo pozdravili skoraj 200 novih diplomantov in diplomantk dodiplomskega in magistrskega študija.

27. november 2019

Med prejemniki nagrad Društva novinarjev Slovenije trije študenti fakultete

Med prejemniki nagrad Čuvaj/Watchdog v letošnjem letu študent in študentki Fakultete za družbene vede. Čestitamo!

25. november 2019 | FDV

Tretja izdaja The Global Public Relations Handbook

Pri založbi Rutledge v New Yorku je izšla tretja, popolnoma prenovljena izdaja The Global Public Relations Handbook, ur. prof. dr. Dejan Verčič in prof. dr. Krishnamurthy Sriramesh.

22. november 2019 | FDV

Ženevske konvencije in dopolnilni protokoli

Slovenija s to priročno publikacijo omogoča, da se z vsebino ženevskih konvencij in dopolnilnimi protokoli seznani najširša slovenska javnost, kot tudi da se njihova vsebina dosledno prenaša v praktično delovanje pri nas.

21. november 2019 | FDV