Novice in obvestila

Posvet »Petindvajset let lokalne samouprave v Republiki Sloveniji«

V petek, 29. novembra 2019 smo na FDV obeležili pomemben jubilej – petindvajsetletnico delovanja lokalne samouprave v Republiki Sloveniji.

03. december 2019 | FDV

Na jubilejnem 20. Častnem shodu Fakultete za družbene vede podelili fakultetna priznanja študentom in zaposlenim

V ponedeljek, 2. decembra 2019, smo v veliki dvorani že 20. podelili fakultetna priznanja za odlične študentske dosežke, ter zahvale in priznanja za pedagoški, znanstveni in strokovni prispevek zaposlenih.

02. december 2019 | Dosežki, FDV

Prof. Zlatko Šabič in mag. Maša Kolenbrand obiskala Državno univerzo Kyongpook v Južni Koreji

V okviru programa mednarodna kreditna mobilnost Erasmus+ je prof. Zlatko Šabič med 25. in 29. novembrom gostoval na partnerski Državni univerzi Kyongpook v Daegu v Južni Koreji. Njegova gostiteljica je bila Fakulteta za družbene vede, v njenem imenu ga je sprejel in pozdravil dekan prof. Chaimun Lee. Prof. Šabič je predaval o položaju v balkanski regiji ter aktualnem stanju Evropske unije, s poudarkom na njeni širitveni politiki.

02. december 2019 | Mednarodno, FDV

Gostujoče predavanje prof. dr. Jerzyija Wiatra (Univerza v Varšavi) pri predmetu Temelji politologije

Profesor Wiatr, eden najbolj vplivnih politologov na svetu, ki s FDV sodeluje že od leta 1964, gostoval na fakulteti.

02. december 2019 | FDV

[Galerija FDV]: Mezopotamija

13. novembra 2019 smo na Fakulteti za družbene vede otvorili razstavo iraškega slikarja Arkana Al Nwasa z naslovom Mezapotamija.

29. november 2019 | Galerija FDV, FDV

Izšla je nova številka revije Journal of Comparative Politics (jcp)

Izšla je prva številka trinajstega letnika revije Journal of comparative politics (JCP).

29. november 2019 | FDV

Slovesno podelili listine diplomantkam in diplomantom dodiplomskega in magistrskega študija

Danes sta na fakulteti potekali slavnostni podelitvi diplomskih listin diplomantkam in diplomantom dodiplomskega in magistrskega študija. V veliki dvorani fakultete smo pozdravili skoraj 200 novih diplomantov in diplomantk dodiplomskega in magistrskega študija.

27. november 2019 | FDV

Med prejemniki nagrad Društva novinarjev Slovenije trije študenti fakultete

Med prejemniki nagrad Čuvaj/Watchdog v letošnjem letu študent in študentki Fakultete za družbene vede. Čestitamo!

25. november 2019 | FDV

Tretja izdaja The Global Public Relations Handbook

Pri založbi Rutledge v New Yorku je izšla tretja, popolnoma prenovljena izdaja The Global Public Relations Handbook, ur. prof. dr. Dejan Verčič in prof. dr. Krishnamurthy Sriramesh.

22. november 2019 | FDV

Ženevske konvencije in dopolnilni protokoli

Slovenija s to priročno publikacijo omogoča, da se z vsebino ženevskih konvencij in dopolnilnimi protokoli seznani najširša slovenska javnost, kot tudi da se njihova vsebina dosledno prenaša v praktično delovanje pri nas.

21. november 2019 | FDV