Novice in obvestila

Delavnica priprave na mobilnost in povezovanje domačih in tujih študentov

Mednarodna pisarna FDV je 27. marca 2019 organizirala delavnico za odhajajoče študente z namenom priprave na postopke povezane z akademskim okoljem tuje univerze ter s pridobitvijo štipendije za obdobje študijske mobilnosti.

29. marec 2019 | Dogodek, FDV

Izr. prof. dr. Katja Lozar Manfreda med nominiranimi na dogodku Mentor leta

V torek, 19. marca 2019, je v predsedniški palači v Ljubljani potekala slavnostna podelitev nagrade Mentor leta 2018. Dogodek je bil organiziran že 10. leto zapored in je namenjen najboljšim mentorjem doktorskih študentov. Med nominiranci za nagrado je bila tudi izr. prof. dr. Katja Lozar Manfreda.

25. marec 2019 | Dosežki, FDV

[FDV KARIERNIK] Mirko Štular: »Danes je razmerje med teorijo in prakso boljše. Znanje je tisto, ki novinarje dela drugačne od ostalih piscev.«

Objavljamo šesti intervju iz letošnjega Kariernika. Z Mirkom Štularjem se je pogovarjala študentka novinarstva Kaya Kamenarič.

25. marec 2019 | FDV, Kariernik

Predavanje veleposlanika Republike Indonezije

V četrtek, 21. marca, smo na Fakulteti za družbene vede gostili veleposlanika Republike Indonezije njegovo ekscelenco dr. Darmansjaha Djumala.

22. marec 2019 | Za medije, Dogodek, FDV

Okrogla miza: Krizno komuniciranje na spletnih družbenih omrežjih

V sredo, 20. marca, je ob 18. uri na Fakulteti za družbene vede potekala okrogla miza z naslovom Krizno komuniciranje na spletnih družbenih omrežjih, ki so jo organizirali alumni katedre za tržno komuniciranje in odnose z javnostmi (TKOJ).

21. marec 2019 | Dogodek, FDV

Obisk Nata ter institucij EU v Bruslju in Haagu

Študentke in študentje so skupaj z doc. dr. Janjo Vuga Beršnak obiskali Nato ter institucije EU v Bruslju in Haagu.

21. marec 2019 | FDV

[Založba FDV] Izšla je knjiga Simone Kukovič in Mira Hačka z naslovom Lokalno politično vodenje: glas svetnikov

Knjigarna FDV je bogatejša za knjigo avtorjev Simone Kukovič in Mira Hačka z naslovom Lokalno politično vodenje: glas svetnikov. Znanstvena monografija se osredotoča na največjo skupino izvoljenih politikov v državi, in sicer na občinske svetnike.

18. marec 2019 | Nova knjiga, FDV

Gremo na elektriko - omizje ob svetovnem dnevu varčevanja z energijo

6. marca, ko obeležujemo svetovni dan varčevanja z energijo, je Elektro Ljubljana v sodelovanju s Fakulteto za družbene vede organiziralo omizje na temo elektrifikacije prometa v prihodnosti.

18. marec 2019 | Dogodek, FDV

[FDV KARIERNIK] Žiga Valič: »Dobra teoretična osnova, znanje jezikov in možnost izmenjave, to so zame tri ključne točke.«

Objavljamo peti intervju iz letošnjega Kariernika. Z Žigo Valičem se je pogovarjal študent obramboslovja Kristjan Kos.

18. marec 2019 | FDV, Kariernik

Dialog z državljani - Ali smo v Evropi varni?

V petek, 15. marca, je na Fakulteti za družbene vede potekal dialog z državljani na temo varnosti v Evropi.

15. marec 2019 | Za medije, FDV