Novice in obvestila

FDV na 4. Mednarodni European Social Survey konferenci

​Na Univerzi v Mannheimu v Nemčiji je od 15. do 17. aprila 2019 potekala 4. Mednarodna European Social Survey konferenca z naslovom »Turbulent times in Europe: Instability, insecurity and inequality« v organizaciji GESIS - Leibniz Institute for the Social Sciences

24. april 2019 | FDV

Dr. Mirt Komel nominiran za prestižno literarno nagrado Kresnik

Iz nabora skoraj dvestotih romanov je Delova žirija objavila deset nominirancev za prestižno literarno nagrado Kresnik, med katerimi se je znašel tudi postmoderni detektivski roman Medsočje, ki ga je spisal naše sodelavec in kolega Mirt Komel iz Oddelka in katedre za kulturologijo.

24. april 2019 | FDV

[FDV Kariernik] Eva Cvelbar Primožič: »Ko pogledam mlade, vidim, da so zelo ambiciozni in da želijo spreminjati stvari.«

Objavljamo zadnji intervju iz Kariernika. Z Evo Cvelbar Primožič se je pogovarjal študent Luka Černe.

23. april 2019 | FDV, Kariernik

Slovensko politološko društvo (SPOD) z novim vodstvom

Slovensko politološko društvo (SPOD) je na letni skupščini, ki je potekala 11. aprila 2019, izvolilo novo vodstvo in organe društva za obdobje 2019–2021.

23. april 2019 | FDV

FDV tekači tekli na Teku od faksa do faksa

FDV tekači so skupaj s tekači drugih fakultet tekli na Teku od faksa do faksa, ki ga je ob praznovanju 100-letnice Univerze v Ljubljani že drugič organiziral Center za obštudijsko dejavnost UL.

17. april 2019 | FDV

Ustanovitev Regionalne religiološke mreže

Na pobudo Fakultete za družbene vede smo 11. in 12. aprila v Ljubljani ustanovili Regionalno religiološko mrežo, ki združuje religiologe iz vseh držav, nastalih na območju bivše Jugoslavije.

16. april 2019 | FDV

[FDV Kariernik] Mojca Grobelnik: »Če znaš iz študija potegniti tisto, kar ti ponuja, lahko odneseš ogromno.«

Objavljamo naslednji intervju iz Kariernika. Z Mojco Grobelnik se je pogovarjala študentka Eva Peserl.

15. april 2019 | FDV, Kariernik

Predstavitev knjige Med hlapci in revolucionarji

V veliko dvorani je 9. aprila 2019 potekala predstavitev knjige Med hlapci in revolucionarji avtorja Igorja Lukšiča.

12. april 2019 | FDV

Otvoritev razstave Življenje in čudeži Jigora Kana avtorja Santiaga Martina Sancheza

V sredo, 3. aprila, smo na Fakulteti za družbene vede v okviru Galerije FDV otvorili razstavo stripov z naslovom Življenje in čudeži Jigora Kana avtorja Santiaga Martina Sancheza.

09. april 2019 | FDV

Teorija in praksa 1 (2019)

Prva, obsežna številka revije Teorija in praksa s 14-imi članki, tremi združenimi v tematski sklop, prinaša zanimive teme s področja sociologije, varnostnih politik ter lokalno in globalno obarvana znanstvena dognanja. Vabljeni k branju člankov.

09. april 2019 | TiP, FDV