Novice in obvestila

Za obdobje:

Izšla posebna sekcija revije TripleC, ki sta jo uredila Sašo Slaček Brlek in Jernej Amon Prodnik

Sekcija, naslovljena The Point is to Change It! Critical Political Interventions in Media and Communication Studies, vključuje šest intervjujev z osrednjimi predstavniki kritične komunikologije.

31. marec 2017 | Publikacija

Na FDV se je odvil že šesti TEDx dogodek

V sredo, 29. marca 2017, so študentje Fakultete za družbene vede pripravili že šesti TEDx dogodek, ki je, tako kot lani, nosil naziv TEDxUniversityofLjubljanaSalon@FDV.

30. marec 2017 | Dogodek

[Znanost] O povezavi med medijskimi in političnimi diskurzi o migraciji

V zadnji številki revije Dve Domovini so Breda Luthar, Maruša Pušnik, Dejan Jontes, Mojca Pajnik in Andreja Vezovnik s Katedre za medijske in komunikacijske študije objavili sklop o medijih in migranstski situaciji v Sloveniji jeseni 2015. Sklop problematizira povezavo med medijskimi in političnimi diskurzi o migraciji.

30. marec 2017 | Raziskave

Obeležili smo 80-letnico zasl. prof. dr. Antona Beblerja

V ponedeljek 27. marca 2017 smo na Katedri za obramboslovje obeležili 80-letnico zasl. prof. dr. Antona Beblerja.

28. marec 2017 | Dogodek

Testni dostop do kitajske zbirke CNKI

Na Univerzi v Ljubljani imamo do 22. 4. 2017 dostop do obsežne kitajske interdisciplinarne zbirke CNKI (China National Knowledge Infrastructure).

28. marec 2017 | Obvestila

Testni dostop do zbirk SAGE Research Methods in SAGE Video

Na Univerzi v Ljubljani imamo do 21. 4. 2017 testni dostop do zbirk SAGE Research Methods in SAGE Video.

28. marec 2017 | Obvestila

BledCom 2017: Zgodnje prijave so odprte do 5. maja

30. junija in 1. julija 2017 bo na Bledu potekala tradicionalna mednarodna konferenca o raziskovanju v odnosih z javnostmi BledCom. Osrednja tema letošnjega simpozija je »Korporativna družbena odgovornost v hipermodernih časih«. Zgodnje prijave so odprte do vključno 5. maja 2017.

23. marec 2017 | Obvestila, Dogodek

Gregor Čehovin na konferenci GOR 2017 izvedel predstavitev o prekinitvah v anketah

Gregor Čehovin s Centra za družboslovno informatiko se je udeležil konference General Online Research (GOR) 2017. V sekciji C11 je predstavil prispevek z naslovom Implications of disposition codes for monitoring breakoffs in web surveys, ki je nastal skupaj s prof. dr. Vasjem Vehovarjem.

22. marec 2017 | Dogodek

Zahvala red. prof. dr. Zinki Kolarič

Senat se je v imenu fakultete ob upokojitvi zahvalil nekdanji dekanji in naši kolegici red. prof. dr. Zinki Kolarič za pomemben in predan strokovni, akademski, znanstvenoraziskovalni in razvojni prispevek.

15. marec 2017 | Obvestila

Galerija FDV – otvoritev razstave Amantes

Galerija FDV je mednarodni dan žensk obeležila z otvoritvijo razstave slik mag. Bogdane Krušič z naslovom Amantes, ob tem je ljubezensko poezijo recitiral prof. Tomaž Gubenšek.

13. marec 2017 | Galerija FDV