Skoči do osrednje vsebine

Novice in obvestila

Internet slabo vpliva na duševno dobrobit deklet

Anketa, ki so jo februarja in marca 2022 izvedli med osnovnošolci tretjega triletja in srednješolci na točki osveščanja o varni rabi interneta Safe.si, je pokazala, da se vpliv interneta na dekleta in fante razlikuje. Dekleta so bolj prezasedena z internetom, se bolj primerjajo z drugimi na internetu in jih negativne izkušnje bolj prizadenejo.

14. september 2022 | Raziskave, FDV

Zakaj se v dialog med mladimi in političnimi odločevalci v EU ne vključuje večina mladih?

Vključevanje neorganizirane mladine je tudi danes, po šestdesetih letih, ko dialogi z mladimi potekajo v okviru institucionaliziranega mehanizma Mladinskega dialoga, eden od ključnih problemov.

22. julij 2022 | Raziskave, Znanost

Opolnomočenje za doseganje vedenjskih in družbenih sprememb

Mnogi oblikovalci politik in programov za spreminjanje vedenja in doseganja družbenih sprememb trdijo, da strmijo k opolnomočenju ljudi. Pa jim to uspeva?

02. junij 2022 | Raziskave