Novice in obvestila

Ameriška nagrada profesorju Verčiču ​

Ameriško nacionalno združenje komunikologov (National Communication Association - NCA) je tretjo izdajo The Global Public Relations Handbook označilo za najboljšo knjigo na področju odnosov z javnostmi v letu 2020.

19. november 2020 | Dosežki

Zmagovalci Rektorjeve nagrade za naj inovacijo Univerze v Ljubljani 2020

Z inovacijo se je ekipa v finalnem izboru, ki je potekal 12. novembra 2020, uvrstila na 3. mesto v kategoriji "Študentke in študenti ter alumne in alumni".

18. november 2020 | Dosežki

Ekipa FDV se je uvrstila v finale tekmovanja European Ethics Bowl

Iskrene čestitke ekipi in veliko uspeha v finalnem dvoboju proti luksemburški ekipi.

17. november 2020 | Dosežki

Izr. prof. dr. Boštjan Udovič ponovno izvoljen za nacionalnega predstavnika v Izvršnem odboru Evropskega združenja za razvojne študije

EADI je največja organizacija, ki združuje strokovnjake s področja preučevanja razvoja in razvojnih politik.

01. julij 2020 | Dosežki, FDV

Nina Pejič zmagovalka izbora za AmCham top potencial 2020!

Kot pravijo v AmCham, si je Nina prislužila priznanje zato, ker je sposobna "svoj obraz, znanje in energijo zastaviti za projekt, ki je dober za celotno družbo." Prav to, delati v dobro družbe, je v središču poslanstva FDV, zato naši sodelavki iskreno čestitamo.

18. junij 2020 | Dosežki, FDV

Raziskovalno središče za Vzhodno Azijo je praznovalo svojo četrto obletnico

V štirih letih svojega delovanja je EARL že izpolnil svojo prvo misijo – postati edinstven center, kjer je mogoč neposreden dostop do digitalnih zbirk podatkov iz celotne Vzhodne Azije.

24. maj 2020 | Dosežki, EARL

[Članek] Pregled intervencij za promoviranje darovanja organov po smrti z vidika socialnega marketinga.

Mlada raziskovalka Sinja Čož in mentorica Tanja Kamin v soavtorstvu objavili članek v reviji Progress in Transplantation

07. april 2020 | Dosežki, FDV

Slavnostna akademija Zahvalnega dne Slovenske znanstvene fundacije

Komunikator znanosti leta 2019 je postal dr. Sašo Dolenc. Med prejemniki priznanj na letošnji akademiji tudi prof. dr. Maca Jogan in prof. dr. Aleksandra Kanjuo Mrčela. Čestitamo!

30. januar 2020 | Dosežki, FDV

Izšel slovenski suplement znanstvene revije Javnost­ – The Public

Urednik slovenskega suplementa znanstvene revije je izr. prof. dr. Igor Vobič, član Katedre za novinarstvo in Centra za raziskovanje družbenega komuniciranja, ki proučuje probleme algoritimizacije družbenega komuniciranja, pri čemer posebno pozornost posveča novinarstvu.

15. januar 2020 | Dosežki, FDV