Prikaži obvestila za kategorijo:
Za obdobje:
RSS
Orodja umetne inteligence je mogoče uporabljati tudi na demokratičen način in z demokratičnimi učinki
Poleg izobraževanja o UI je nujno potrebna regulacija tega področja, da bi lahko aktivno vplivali na družbene spremembe ter zaščitili človekove pravice in integriteto volitev v novih družbenih in tehnoloških okoliščinah.
Trajno znanje zahteva potrpežljivost, študij in čas ter izmenjavo misli in znanja
Na Univerzi v Ljubljani so razglasili 65 novih rednih profesoric in rednih profesorjev za leto 2024, med katerimi je tudi sedem profesoric in profesorjev naše fakultete.
Izšel je zbornik Izzivi trajnostnemu razvoju Slovenije
Interdisciplinarno delo združuje prispevke strokovnjakov z različnih znanstvenih področij, pri čemer obravnava ključna vprašanja trajnostnega razvoja v Sloveniji.
Slovensko poslovno okolje izgublja prednosti za privabljanje tujih neposrednih investicij
Glede na napovedi iz leta 2022 so za več kot 11 % upadli širitveni načrti tujih investitorjev v Sloveniji. Zmanjšala se je tudi vloga slovenskih podjetij v multinacionalnih mrežah, vendar slovenska podjetja v teh mrežah še vedno večinoma igrajo razvojno vlogo.
Teorija in praksa 4/2024
V tokratni številki si lahko preberete tudi članke s tematskega sklopa Pravo in politika: izbrane teme.
Evropska unija lahko državam zagotovi ali odvzame ontološko varnost
V znanstvenem članku je na primeru pristopnega procesa Severne Makedonije k EU pojasnjen vpliv EU na ontološko varnost držav kandidatk.
Resna igra kot učinkovito orodje za preprečevanje spletnega nasilja
Avtorji članka ocenjujejo učinke preventivnega programa, ki je bil razvit v okviru projekta CyberSafe in temelji na resni igri (CyberSafe Tool) v kateri je obravnavano spletno nasilje nad ženskami in dekleti.
Izšla je nova številka revije Journal of comparative politics
Izšla je prva številka 18. letnika revije Journal of comparative politics, v kateri si lahko preberete tudi članka izr. prof. dr. Simone Kukovič in prof. dr. Marjana Malešiča.