Skoči do osrednje vsebine

Novice in obvestila

Prof. dr. Petra Roter izbrana v skupino 75 žensk s ključno vlogo v 75-letni zgodovini Sveta Evrope

Prof. dr. Roter je med vodilnimi strokovnjaki in strokovnjakinjami za upravljanje etnične raznolikosti skozi manjšinske pravice.

18. junij 2024 | Dosežki, Mednarodno

30. obletnica Oddelka za kulturologijo: Popularna kultura, spomin in kulturne študije v regionalni perspektivi

Na dvodnevni mednarodni delavnici MEMPOP Loading so predstavili ključne aktualne raziskave in prihodnost regionalne kulturologije.

17. junij 2024 | Dogodek, Mednarodno

Mesec doktorskega študija

Junij je mesec, ko Univerza v Ljubljani praznuje dosežke na področju doktorskega študija in umetniškega ustvarjanja.

13. junij 2024 | Dogodek

Krepitev zaščite civilnega prebivalstva: Izzivi sodobnih oboroženih spopadov

Na mednarodni konferenci so gostje lahko prisluhnili petim panelnim razpravam, na katerih so bile obravnavane aktualne teme mednarodnega humanitarnega prava s poudarkom na zaščiti civilistov v sodobnih oboroženih spopadih.

13. junij 2024 | Dogodek, Mednarodno

Prof. dr. Mitja Velikonja prejel posebno priznanje Odeškega knjižnega sejma

Odeški knjižni sejem je eden izmed štirih obiskanih krajev delovnega obiska prof. dr. Velikonje, ki v prvi polovici junija gostuje v Ukrajini, kjer predstavlja svojo knjigo ter predava na univerzah in galerijah.

12. junij 2024 | Mednarodno

O izzivih in strategijah ohranjaja iger

Na Odprtem terminu za znanost nas je obiskal muzejski raziskovalec in kustos Niklas Nylund, ki je občinstvu predstavil strategije ohranjanja iger na primeru Finskega muzeja iger.

11. junij 2024 | Dogodek

Podelitev diplomskih in magistrskih listin

Študentke in študente je na podelitvi nagovorila magistrica komunikologije Sofija Sionova. Razkrila je, kako pridobljeno študijsko znanje in trendi na področju dela vplivajo na njeno karierno pot.

07. junij 2024 | Dogodek

Evropi smo predstavili slovenski primer dobre prakse

Doc. dr. Jana Arbeiter sodelovala na mednarodni konferenci združenja EUCEN – evropske mreže univerz za vseživljenjsko učenje.

06. junij 2024 | Mednarodno

Raziskovalni dan FDV

Letošnji raziskovalni dan smo posvetili krepitvi vidnosti in vpliva kakovostnega raziskovanja.

29. maj 2024 | Raziskave, Dogodek

Z vami rešujemo življenja

Na fakulteti smo gostili društvo AED, ki je z namestitvijo novega defibrilatorja pri glavnem vhodu in delavnico temeljnih postopkov oživljanja poskrbelo, da bodo prostori naše fakultete in okolica odslej varnejši.

27. maj 2024 | Raziskave, Dogodek