Skoči do osrednje vsebine

Novice in obvestila

Objavljeno poročilo na temo zaščite kritične infrastrukture proti kibernetskim grožnjam

Poročilo se osredotoča na zaščito kritične infrastrukture v sektorjih energetike, bančništva, zdravstva in preskrbe z vodo.

05. avgust 2022 | FDV

Zunanja politika Slovenije do velikih sil na območju nekdanje Jugoslavije in o zunanji politiki slednjih do Slovenije.

Ana Bojinović Fenko in Faris Kočan sta objavila poglavje o zunanji politiki Slovenije do velikih sil na območju nekdanje Jugoslavije in o zunanji politiki slednjih do Slovenije.

28. julij 2022 | FDV

Pobuda treh morij - slovenski zunanjepolitični interesi, izzivi in priložnosti

Ana Bojinović Fenko je objavila analizo o slovenskih zunanjepolitičnih interesih, izzivih in priložnostih v Pobudi treh morij.

28. julij 2022 | FDV

Zaradi objav na internetu tretjina slovenskih dijakinj razmišlja o plastični operaciji

Center za varnejši internet ugotavlja, da objave na internetu močno vplivajo na počutje mladostnikov - tretjina slovenskih dijakinj razmišlja o plastični operaciji.

25. julij 2022 | FDV

Transformacije javnosti v digitalni dobi

Sredi julija je pri založbi Anthem Press v Londonu izšla knjiga akad. Slavka Splichala o transformacijah (upodatkovljanju) javnosti v digitalni dobi z naslovom Datafication of Public Opinion and the Public Sphere: How Extraction Replaced Expression of Opinion.

25. julij 2022 | FDV

Zakaj se v dialog med mladimi in političnimi odločevalci v EU ne vključuje večina mladih?

Vključevanje neorganizirane mladine je tudi danes, po šestdesetih letih, ko dialogi z mladimi potekajo v okviru institucionaliziranega mehanizma Mladinskega dialoga, eden od ključnih problemov.

22. julij 2022 | Raziskave, Znanost

Fakulteta bo od 25. julija do 5. avgusta zaprta

Knjižnica ODKJG bo v tem času delovala po poletnem urniku.

21. julij 2022 | Obvestila

Umrla je prof. dr. Nevenka Černigoj Sadar

Z žalostjo sporočamo, da je preminila naša draga in cenjena kolegica prof. dr. Nevenka Černigoj Sadar.

20. julij 2022 | FDV

Trajni dostop do knjig založbe De Gruyter

De Gruyter eBooks Collection je zbirka 87 najbolj uporabljenih znanstvenih in strokovnih knjig, ki pokrivajo različna področja znanosti: kemija, zgodovinopisje, jezikoslovje, filozofija, sociologija itd.

14. julij 2022 | FDV

Mednarodna poletna šola Academia Aestiva Internationalis 2022

Tudi letos so se poletne šole AAI udeležili udeleženci iz EU, Zahodnega Balkana in ZDA.

14. julij 2022 | Dogodek, FDV