Skoči do osrednje vsebine

Novice in obvestila

Teorija in praksa 4/2022

Zadnja redna številka leta 2022 obsega 10 člankov, 7 slovenskih in 3 angleške. Obravnavane so teme trženja, področja družboslovnega raziskovanja, avtorji pišejo o moderni politiki oz. jedru političnosti, o prenovljenih čezatlantskih odnosih ter delitvi med urbanim in ruralnim na primeru volitev v Državni zbor in več. Vabljeni k branju!

28. december 2022 | TiP

Izšla je nova številka revije Journal of Comparative Politics (JCP)

Izšla je prva številka šestnajstega letnika revije Journal of comparative politics (JCP), glavni in odgovorni urednik revije je prof. dr. Miro Haček.

27. december 2022 | Objave

Novoletno voščilo dekana

Leto 2022 se izteka in čas je, da si pogledamo, kaj vse smo skupaj dosegli. Hkrati pa je tudi čas, da se ozremo novim ciljem naproti in si zaželimo vse najboljše v letu 2023.

22. december 2022 | FDV

Predstavitev knjige Vlado Benko: Sociologija in teorija mednarodnih odnosov

V petek, 16. 12. 2022, je v Veliki dvorani FDV potekala predstavitev knjige Vlado Benko: Sociologija in teorija mednarodnih odnosov, ki sta jo uredila Milan Brglez in Niko Toš.

19. december 2022 | Dogodek, FDV

Delovni čas ODKJG med božično-novoletnimi prazniki

Med božično-novoletnimi prazniki bo knjižnjica zaprta.

13. december 2022 | FDV

Slavnostna podelitev diplomskih in magistrskih listin

V sredo, 7. 12. 2022, je v Veliki dvorani potekala slavnostna podelitev diplomskih in magistrskih listin Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani.

08. december 2022

Krepitev druženja, samopredstavljanja in igranja: študija digitalnih scenarijev osnovnošolcev v kontekstu epidemije

Prof. dr. Tanja Oblak Črnič in asist. dr. Barbara Neža Brečko sta na dnevu ARRS 2022 prejeli priznanje Odličnost v znanosti za prispevek o vrstah digitalnih scenarijev, ki so jih vzpostavljali otroci, medtem ko so se soočali z izzivi vsakodnevne izolacije v času epidemije Covid-19.

07. december 2022 | Dosežki, Raziskave, FDV

Raziskava E-armagedon

Slovenija je dobro pripravljena na izpad električne energije.

06. december 2022 | FDV

[GALERIJA FDV] Umetnost kot obramba - razstava ukrajinskih likovnih vojnih del

30. 11. 2022 je v avli pred predavalnico 1 potekala otvoritev razstave ukrajinskih likovnih vojnih del: Umetnost kot obramba, ki si jo lahko ogledate do 30. 12. 2022.

05. december 2022 | Galerija FDV

Priznanja v okviru Tedna Univerze v Ljubljani

V sklopu Tedna Univerze v Ljubljani, ki je potekal od 28. 11. do 2. 12., so ponovno podelili najprestižnejša priznanja Univerze.

02. december 2022 | Dogodek, FDV