Novice in obvestila

[Založba FDV] Doc. dr. Marinko Banjac: Uvod v kvalitativne metode zbiranja podatkov

Izšel je učbenik, primarno namenjen študentom politologije, vendar hkrati uporaben tudi kot študijsko gradivo za vse, ki želijo pridobiti informacije ne le o metodah zbiranja podatkov, temveč tudi kvalitativnemu raziskovanju (v družboslovju) nasploh.

22. september 2020 | Nova knjiga

[Založba FDV] Osnove demografije in demografski razvoj Slovenije

Knjiga predstavlja celovito temeljno znanstveno delo na področju demografije s številnimi presečišči z drugimi disciplinami. Prinaša celovit pregled za demografsko vedo pomembnih teorij in predstavi ključne demografske pojave, zlasti umrljivost, rodnost in selivnost.

02. september 2020 | Nova knjiga, FDV

[Založba FDV] Alenka Krašovec in Tomaž Deželan, ur.: Volilno leto

V knjigi je pozornost usmerjena na volilno leto, v katerem so zajete tako predsedniške volitve s konca leta 2017 kot parlamentarne volitve iz sredine leta 2018.

15. junij 2020 | Nova knjiga, FDV

[Založba FDV] Andrej Kirn: Družbena alternativa in entropija

Negativne družbenoekološke posledice globalnih razsežnosti je povzročil človek sam s spreminjanjem prostora, favne in flore, z obsegom potreb in načinom zadovoljevanja teh.

01. junij 2020 | Nova knjiga

[Založba FDV] Ana Tkalac Verčič: Odnosi z javnostmi

Založba FDV je bogatejša za delo prof. dr. Ane Tkalac Verčič. Knjiga je odlična podlaga za visokošolski študij odnosov z javnostmi, obenem pa zaradi praktičnih primerov in nasvetov nepogrešljiv vodnik tudi za praktike odnosov z javnostmi.

28. maj 2020 | Nova knjiga, FDV

[Založba FDV] Danica Fink Hafner: Populizem

Založba FDV je bogatejša za delo prof. dr. Danice Fink-Hafner, v katerem ob upoštevanju nepopolnosti populističnih ideologij v ožjem smislu pojasni konceptualizacijo njihovega umeščanja v levo–desni kontinuum in ideološko mavrico populizmov.

25. maj 2020 | Nova knjiga

[Nova knjiga] Andrej Ferlinc: Motivi za kazniva dejanja

Monografija Motivi za kazniva dejanja je originalen prispevek v slovenski kazenskopravni znanstveni misli, ki s širokim, skorajda enciklopedičnim pristopom, obenem pa brez nepotrebnih ekskurzov na področja, ki niso avtorjevo domače področje, pokriva praznino.

23. april 2020 | Nova knjiga, FDV

Nova knjiga o okolijski politiki EU z avtorskimi prispevki študentov (urednika: Danijel Crnčec in Ana Bojinović Fenko)

V zbirki Analize CMO (ACMO) je izšla knjiga o okolijski politiki Evropske unije 'EU Environmental Policy: Internal and External Dimensions', ki sta jo uredila izr. prof. dr. Ana Bojinović Fenko in asist. dr. Danijel Crnčec.

17. april 2020 | Nova knjiga, FDV

[Nova knjiga] EU Environmental Policy: Internal and External Dimensions

Urednika knjige sta koordinatorka modula izr. prof. dr. Ana Bojinović Fenko in učitelj modula asist. dr. Danijel Crnčec. Avtorji posameznih poglavij so študenti mednarodnih odnosov UL FDV in izmenjalni študenti z Univerze v Radboudu na Nizozemskem ter Univerze britanske Kolumbije v Vancouvru, Kanadi.

14. april 2020 | Nova knjiga, FDV

[Založba FDV] Simona Zavratnik, Sanja Cukut Krilić: Digitalni begunci. Transformacije migracijskih poti ali ko pametni telefon nadomesti kovček

Gre zlasti za premislek o konceptu ranljivosti (predvsem žensk in otrok), za analizo percepcij migrantov in beguncev s strani javnosti in za refleksije podnebnih sprememb in ideje podnebnih beguncev, ki postavljajo pod vprašaj temeljne klasifikacijske mehanizme konstruiranja bolj ali manj ‘legitimnih’ skupin migrantov in migrantk. V tem oziru se avtorici zavzemata za več solidarnosti pri gibanju posameznikov skozi ‘pregrade’ in ‘nasilne meje’ sodobnih nacionalnih držav.

06. april 2020 | Nova knjiga, FDV