Novice in obvestila

Študenti programa Novinarske študije del mednarodnega projekta EUFACTCHECK

V okviru predmeta Novinarstvo in internet (nosilec: izr. prof. dr. Igor Vobič) so študentke in študenti konceptualno spoznavali prakso preverjanja dejstev (angl. factchecking). Delo pri predmetu je potekalo v skladu z metodologijo mednarodnega projekta EUFACTCHECK, ki povezuje več kot 20 fakultet iz 15 evropskih držav.

22. januar 2021 | Mednarodno, FDV

Prof. dr. Petra Roter sodelovala na mednarodni konferenci ob 25. obletnici daytonskega mirovnega sporazuma

V svojem prispevku je prof. Roter govorila o implementaciji evropskih norm o človekovih pravicah in manjšinskih pravicah (kot sestavni del človekovih pravic) ter o načinih naslavljanja dileme, posebej relevantne v kontekstu Bosne in Hercegovine, o doslednem zagotavljanju pravic posameznikov in preprečevanju kakršne koli diskriminacije npr. na osnovi etnične samoopredelitve na način, ki ne ogroža t. i. vitalnih nacionalnih interesov treh konstitutivnih narodov v tej državi.

11. januar 2021 | Mednarodno