Novice in obvestila

Znanstveno srečanje mednarodne raziskovalne mreže »Navigating knowledge landscape«

Tema letošnjega srečanja omenjene znanstvene mreže, ki združuje raziskovalce iz tridesetih držav, je bila »Knowing that we don’t know. Knowledge and ignorance in relation to health and biomedicine in the digital society«.

11. december 2019 | Mednarodno, FDV

Izr. prof. dr. Petra Roter povabljena v komisijo za izbor nagrade Maxa van der Stoela za izjemne prispevke na področju manjšinskih pravic

Vsaki dve leti je podeljena nagrada v višini 50.000 EUR posamezniku, skupini ali instituciji za izjemne dosežke na podrožju izboljšanja položaja narodnih manjšin.

05. december 2019 | Mednarodno, FDV

Izr. prof. dr. Petra Roter gostovala v Padovi

Tam je sodelovala na prvem sestanku novoimenovanega akademskega sveta na skupnem doktorskem programu z naslovom Human Rights, Society, and Multi-level Governance.

04. december 2019 | Mednarodno, FDV

Prva evropska konferenca in znanstvena revija na področju komuniciranja zdravja in v zdravstvu

Red. prof. dr. Gregor Petrič imenovan za pridruženega urednika, izr. prof. dr. Tanja Kamin in asist. dr. Sara Atanasova pa za članici uredniškega odbora v okviru ustanovitve revije European Journal of Health Communication v Švici. Čestitamo!

20. november 2019 | Mednarodno, FDV

Odprt drugi krog prijav za skupni magistrski program EMA

Obveščamo, da je odprt drugi krog prijav za skupni magistrski program The European Master’s Programme in Human Rights and Democratisation - EMA.

06. marec 2019 | Mednarodno, FDV

Obisk delegacije z Univerze v Črni gori

Dekanja FDV prof. dr. Monika Kalin Golob je z rektorjem prof. dr. Danilom Nikolićem in delegacijo opravila razgovore o izvajanju dvostranskega sporazuma akademskega sodelovanja med obema univerzama na študijskem programu Medijske študije in novinarstvo, ki ga v Črni gori že drugo leto izvajajo naši članice in člani s Katedre za medijske študije.

04. marec 2019 | Dogodek, Mednarodno

Pozdravni dan za tuje študente na Fakulteti za družbene vede

V četrtek, 14. februarja 2019, je na Fakulteti za družbene vede potekal pozdravni dan za novo skupino tujih študentov, ki so prišli na izmenjavo v poletnem semestru študijskega leta 2018/19.

18. februar 2019 | Mednarodno, FDV, Erasmus

Predavanje prof. Davida Elleryija pri predmetu Obrambni menedžment

V četrtek, 17. januarja 2019, so študentje 4. letnika obramboslovja pri predmetu Obrambni menedžment poslušali predavanje gostujočega profesorja Davida Elleryija z Univerze v Durhamu.

22. januar 2019 | Predavanje, Mednarodno, FDV

Gostujoče predavanje prof. Franka Schimmelfenniga iz ETH Zürich, Švica

V okviru projekta Jean Monnet center odličnosti Univerze v Ljubljani so v začetku decembra 2018 organizirali prvo gostujoče predavanje o evropskih integracijskijh procesih, na katerem je predaval prof. dr. Frank Schimmelfennig iz ETH Zürich v Švici.

08. januar 2019 | Dogodek, Mednarodno

Gostujoče predavanje prof. Gardinija s Friedrich-Alexander Universität v Nemčiji

Katedra za mednarodne odnose je decembra 2018 gostila prof. dr. Gian Luca Gardinija, profesorja z univerze Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg iz Nemčije. Profesor Gardini je predaval pri predmetu Vladanje in mednarodni odnosi, ki poteka v okviru podiplomskega študija Mednarodni odnosi.

04. januar 2019 | Dogodek, Mednarodno