Novice in obvestila

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Veronika Zakonjšek, filmska kritičarka, o svoji izkušnji študija in karierni poti: "Bodite radovedni, odkrivajte nove stvari in se izobražujte tudi izven okvirov predpisane študijske literature."

01. september 2021 | Kariernik

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Bojan Albahari, samozaposlen v kulturi – prevajalec, urednik in recenzent, o svoji izkušnji študija in karierni poti: "Kdor si v času študija izbere konkretno nišo in že med študijem postane strokovnjak na določenem ozkem področju, ima prednost pred ostalimi. Prej ali slej bo našel svoje sanjsko delovno mesto ali si ga celo sam ustvaril."

30. avgust 2021 | Kariernik

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Vodja projektov Daša Kastelic o svoji izkušnji študija: "Svoje delo in izkušnje lahko opišem kot neprecenljive, saj mi je prav študij kulturologije omogočil tako širino in zanimanje za različna področja. Če bi me danes kdo vprašal, ali bi se ponovno odločila za študij kulturologije, bi mu vsekakor pritrdila."

26. avgust 2021 | Kariernik

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Urška Golob, mednarodno certificirana managerka delovne sreče in kadrovnica, o svoji izkušnji študija in karierni poti: "FDV je zagotovo fakulteta, ki ti da širino in te nenehno spodbuja, da raziskuješ in ohranjaš kritičen um."

23. avgust 2021 | Kariernik

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Nina Meh Savić, svetovalka za odnose z javnostmi na Biotehniškem izobraževalnem centru Ljubljana, o svoji izkušnji študija in karierni poti: "Povežite svoje znanje s prakso in pridobite praktične izkušnje že v času študija. Bodite prilagodljivi, vztrajni in pripravljeni na vseživljenjsko učenje."

19. avgust 2021 | Kariernik

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Tinca Lukan, mlada raziskovalka na Fakulteti za družbene vede, o svoji izkušnji študija in karierni poti: "Na praktični ravni mi je FDV poleg kvalitetnega študijskega programa omogočil tudi pridobivanje izkušenj v tujini, kar je pomembno vplivalo na mojo nadaljnjo karierno pot."

16. avgust 2021 | Kariernik

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Nina Pejić, asistentka in mlada raziskovalka na Centru za mednarodne odnose FDV, o svoji izkušnji študija in karierni poti: "Oseba ne uspe, ker je obiskovala fakulteto. Oseba uspe, ker je fakulteto in celotno študijsko obdobje rasti izkoristila."

12. avgust 2021 | Kariernik

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Nevena Aleksovski, slikarka, ilustratorka in pedagoginja o svoji izkušnji študija in karierni poti: "Znanje, informacije in izkušnje, ki sem jih pridobila na FDV, so mi pomagali, da svojo umetniško prakso razvijem in poglobim ter da razumem širši družbeni kontekst, v katerem kot umetnica delujem."

09. avgust 2021 | Kariernik

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Dolores Kores, direktorica Urada RS za mladino, o svoji izkušnji študija in karierni poti: "Čeprav se danes zdi, da v ospredje stopata naravoslovje in tehnologija, sem prepričana, da tudi zdaj brez družboslovnega napredka ne bo šlo."

27. maj 2021 | Kariernik

[Kariernik 2021] Izobražujemo za prihodnost

Nejc Jemec, odgovorni urednik Vala 202, o svoji izkušnji študija in karierni poti: "Najbolj hvaležen pa sem profesorjem, da so me intelektualno spodbujali, izzivali in tudi gnali do točke, s katere danes znam postavljati vprašanja. Zakaj? Zakaj zakaj? Zakaj zakaj zakaj? Vprašanja rojevajo nova spoznanja."

25. maj 2021 | Kariernik