Skoči do osrednje vsebine

Novice in obvestila

30. obletnica Oddelka za kulturologijo: Popularna kultura, spomin in kulturne študije v regionalni perspektivi

Na dvodnevni mednarodni delavnici MEMPOP Loading so predstavili ključne aktualne raziskave in prihodnost regionalne kulturologije.

17. junij 2024 | Dogodek, Mednarodno

Mesec doktorskega študija

Junij je mesec, ko Univerza v Ljubljani praznuje dosežke na področju doktorskega študija in umetniškega ustvarjanja.

13. junij 2024 | Dogodek

Krepitev zaščite civilnega prebivalstva: Izzivi sodobnih oboroženih spopadov

Na mednarodni konferenci so gostje lahko prisluhnili petim panelnim razpravam, na katerih so bile obravnavane aktualne teme mednarodnega humanitarnega prava s poudarkom na zaščiti civilistov v sodobnih oboroženih spopadih.

13. junij 2024 | Dogodek, Mednarodno

O izzivih in strategijah ohranjaja iger

Na Odprtem terminu za znanost nas je obiskal muzejski raziskovalec in kustos Niklas Nylund, ki je občinstvu predstavil strategije ohranjanja iger na primeru Finskega muzeja iger.

11. junij 2024 | Dogodek

Podelitev diplomskih in magistrskih listin

Študentke in študente je na podelitvi nagovorila magistrica komunikologije Sofija Sionova. Razkrila je, kako pridobljeno študijsko znanje in trendi na področju dela vplivajo na njeno karierno pot.

07. junij 2024 | Dogodek

Raziskovalni dan FDV

Letošnji raziskovalni dan smo posvetili krepitvi vidnosti in vpliva kakovostnega raziskovanja.

29. maj 2024 | Raziskave, Dogodek

Z vami rešujemo življenja

Na fakulteti smo gostili društvo AED, ki je z namestitvijo novega defibrilatorja pri glavnem vhodu in delavnico temeljnih postopkov oživljanja poskrbelo, da bodo prostori naše fakultete in okolica odslej varnejši.

27. maj 2024 | Raziskave, Dogodek

Gostujoče predavanje prof. dr. Kelly Quinn z Illinoiske univerzi v Chicagu, ZDA

Prof. dr. Kelly Quinn, na Fakulteti za družbene vede jo je gostil Center za družboslovno informatiko, je 14. maja v sklopu Odprtega termina za znanost pripravila predavanje z naslovom »Zasebnost in moč: Razumevanje posameznikove zmožnosti delovanja v digitalno povezanem svetu.«

17. maj 2024 | Dogodek

Fotografska razstava Zaprto mesto, odprta pokrajina

Tokrat si lahko do 20. maja ogledate fotografska dela Bernharda Hinza, v katerih je zajet čas koronskega zaprtja.

24. april 2024 | Galerija FDV, Dogodek

Znanstveni posvet o izzivih trajnostnega razvoja Slovenije

Skupnost znanstvenic in znanstvenikov bo s pomočjo interdisciplinarnega sodelovanja svoje znanje osredotočila na ključna družbena in ekosistemska (naravoslovna) vprašanja današnjega časa.

18. april 2024 | Dogodek