Skoči do osrednje vsebine

Novice in obvestila

Predstavitev knjige Vlado Benko: Sociologija in teorija mednarodnih odnosov

V petek, 16. 12. 2022, je v Veliki dvorani FDV potekala predstavitev knjige Vlado Benko: Sociologija in teorija mednarodnih odnosov, ki sta jo uredila Milan Brglez in Niko Toš.

19. december 2022 | Dogodek, FDV

Priznanja v okviru Tedna Univerze v Ljubljani

V sklopu Tedna Univerze v Ljubljani, ki je potekal od 28. 11. do 2. 12., so ponovno podelili najprestižnejša priznanja Univerze.

02. december 2022 | Dogodek, FDV

Častni shod Fakultete za družbene vede 2022

V ponedeljek, 28. 11. 2022, je na Fakulteti za družbene vede potekal 23. Častni shod FDV. Na prireditvi je fakulteta obeležila dosežke zaposlenih ter študentk in študentov.

29. november 2022 | Dogodek

Zaupanje za prihodnost: Slovenija v Varnostnem svetu OZN

V sredo, 22. novembra 2022, je Fakulteto za družbene vede obiskala zunanja ministrica Republike Slovenije, ga. Tanja Fajon in opravila predavanje na temo “Zaupanje v prihodnost: Slovenija v Varnostnem svetu OZN.”

24. november 2022 | Dogodek

Prof. dr. Aleksandra Kanjuo Mrčela sodelovala na mednarodnem dogodku v Kairu

Prof. dr. Aleksandra Kanjuo Mrčela je od 7. do 9. novembra sodelovala na mednarodnem dogodku Strategic Leaders Global Summit on Graduate Education na American University, ki je potekal v Egiptu.

21. november 2022 | Dogodek

Od reproduktivnega zdravja preko energetske krize do krčenja amazonskega pragozda

V ponedeljek, 24. 10. 2022, je na fakulteti potekal sprejem doktorskih študentov in študentk Humanistike in družboslovja.

03. november 2022 | Dogodek

6. Dnevi nacionalne varnosti

11. in 12. oktobra 2022 so potekali že šesti Dnevi nacionalne varnosti, ki so organizirani z namenom informiranja in ozaveščanja javnosti o vidikih in pomenu varnosti v sodobni družbi ter povezovanja različnih institucij in strokovnjakov na področju obrambe, varnosti ter zaščite in reševanja v Republiki Sloveniji.

14. oktober 2022 | Dogodek

Dogodek ob 30. obletnici priznanja Republike Slovenije s strani Republike Avstrije

V četrtek, 6. 10. 2022, je v Veliki dvorani FDV potekal pogovor z uglednimi gosti ob 30. obletnici priznanja Republike Slovenije s strani Republike Avstrije. Dogodka so se udeležili diplomatski predstavniki v Republiki Sloveniji, strokovnjaki za mednarodne odnose, študentje naše fakultete in zainteresirana javnost. Med drugim se je dogodka udeležila tudi večja skupina sodnikov Vrhovnega sodišča Republike Avstrije, ki je v tem času bila na obisku v Sloveniji.

11. oktober 2022 | Dogodek

Brucke in bruci, študentke in študenti, dobrodošli na Fakulteti za družbene vede!

V ponedeljek, 3. 10. smo na fakulteti sprejeli več kot 400 novih študentk in študentov Fakultete za družbene vede.

04. oktober 2022 | Dogodek, FDV

[DOGODEK]: 12. posvet E-zlorabe otrok: Mladoletni storilci

Danes je na fakulteti potekal 12. strokovni posvet o spolnih zlorabah otrok na spletu, na katerem so sodelovali organi pregona, sodišča, pripravljalci zakonodaje, zaposleni v šolstvu in centrih za socialno delo ter nevladne organizacije.

20. september 2022 | Dogodek, FDV