zasl. red. prof   Maca Jogan

A 205
        Sodelovanje pri predmetih:
        Ekspertna področja:
      • Maca Jogan (1943), dr. sociologije, zaslužna profesorica Univerze v Ljubljani, upokojena redna profesorica na Fakulteti za družbene vede. Težišča njenega raziskovalnega, pedagoškega in publicističnega dela so (bila): razvoj socioloških teorij, zgodovina sociologije na Slovenskem in predvsem sociologija spolov. V zadnjih štirih desetletjih je največ spoznavnega zanimanja usmerila v raziskovanje različnih vidikov družbene re/konstrukcije hierarhije med spoloma (npr. cerkev/religija in ženske, mediji kot producenti seksizma, ženske in znanost, spreminjanje vrednot in razkroj androcentrizma).

Ob vrsti člankov (v slovenskem in drugih jezikih) je izdala knjige: Sociologija reda (1978), Ženska, cerkev in družina (1986), Družbena konstrukcija hierarhije med spoloma (1990), Sodobne smeri v sociološki teoriji (1995), Seksizem v vsakdanjem življenju (2001), Sociologija in seksizem (2014) ter e-knjigo Katoliška cerkev in družbeno zlo (2016).