Skoči do osrednje vsebine

IDV 602
        Sodelovanje pri predmetih:
        Ekspertna področja:
        družboslovna metodologija, družboslovna informatika, IKT & družba staranja, digitalne neenakosti, anketna metodologija
      • Dr. Katja Prevodnik je zaposlena kot raziskovalka v Centru za družbeno informatiko Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani (FDV UL), kjer je aktivno vključena v različne nacionalne in mednarodne raziskovalne projekte na področju informacijske družbe. Doktorirala je s področja metodologije družboslovja in je (so)avtorica štirih znanstvenih člankov s področja družboslovne metodologije. Glavna področja njenega raziskovanja so (1) družboslovna metodologija z vidika raziskovanja in predstavljanja podatkov ter (2) raziskovanje informacijske družbe, kjer se osredotoča predvsem na področja digitalnih veščin in z njimi povezane teme e-zdravja (uvajanje različnih oblik IKT v družbo in opazovanje njihovega vpliva).