Skoči do osrednje vsebine

Službeni telefon: 01/ 5805-272
      Email: is.jl-inu.vdf@regrebmark.notna
      Govorilne in uradne ure:

Komunikacija po predhodnem dogovoru, po emailu, prosim.

Prostor:
      P 11
      Sodelovanje pri predmetih:
      Ekspertna področja:

• I. Studio City (2013): Kje smo in kam gremo?

II. "Kulturni utrip Slovenije" (2005/2006): pionirska delavnica dokumentarnega videa na FDV (avtorski izdelki študentov Kulturologije)

mentorji:   AK  &  Andraž Tori, Amir Muratović, Neven Korda, Matej Kovačič, Aljaž Rogelj, skupina deKaos
                  asistenta:  Primož Hrvacki, Dejan Pečnik
                  inserti:      glasba, zvok & muzikalne podlage študijskih izdelkov - (bolj ali manj) prosti spletni viri /res, hvala .../ & lastna produkcija
                  sponzorji:  FDV, Kibla (platforma Cinelera), Sandra Bašić-Hrvatin (kamera), Mozaik - A. Kavaš et comp. (MS), ga. Gjerkiš (gibanice)

Študijski video izdelki (naslovi)               trajanje   (avtorji - študenti)

Animacijski izlet v Prekmurje                    5 min   (Primož Hrvacki, Dejan Pečnik)
                 Napovednik projekta                               3 min   (Samo Kostanjevec, Jerko Malinar, Nina Sirk, Eva Tomašević)

Prekmurje (društvo Mozaik 1)                   8 min   (Ugo Ugowsky, Emina Djukić, Urška Djukić, Nataša Beltran, Anja
                                                                                      Kunčič, Jaka Kramberger – vsi zunanji gostje na delavnici)
                 Prekmurski študentje v Liblani                 7 min   (Saša Gjerkiš, Špela Grmek, Simona Janež, Manca Kočevar)
                 Bzzzeti ali umreti                                  6 min   (Mina Bergant, Tina Cerk, Rok Govednik, Sanja Matković, Jakoba Šraml)
                 Dolgoročni kratki portret - Dani Kavaš      8 min   (Danaja Batinič, Mojca Bešter, Staša Dabič Perica, Jernej Koren)

Kehica ?!#                                           7 min   (Ana Fratnik, Maja Jarc, Klementina Mikolič, Ana Perko, Jan Podobnik,
                                                                                      Bojana Rudovič Žvanut)
                 Franci Rogač - od brezdomca do pisatelja  7 min  (Urska Cehner, Nina Krajnik, Nuša Peternelj, Živa Praprotnik,
                                                                                     Klavdija Štajdohar, Aljaž Marn – zunanji gost na delavnici)
                 Zakulisje videospota                               5 min  (Sanja Cerjak, Urška Jazbec, Kristina Kališnik, Nina Sotlar)

Kontakt (Rog)                                       11 min   (Špela Vodeb & Ariana Ferfila, Hana Vodeb)

Okupator (Kurenti) / War on Iraq               4 min  (Jaka Kramberger, Ugo Ugowsky, Leon Vidmar, Emina Djukić, Urška Djukić,
                                                                                      Nataša Beltran, sod. Oliver Vodeb, Zdravko Papič – zunanji gostje na delavnici)

• Rojen l. 1954 v Ljubljani. Od l. 1995 je bil zaposlen na Fakulteti za družbene vede (Univerza v Ljubljani ), sprva kot raziskovalec (do l. 2000), nato kot visokošolski učitelj socioloških tem in družboslovne metodologije. L. 2021 se je upokojil.

Objavlja empirično podprta dela s sociološko vsebino. Pretežno proučuje pojave/vzorce dolgega trajanja v družbeni strukturi in dinamiki, npr.: družbeno razslojevanje in gibljivost; tehnološke in poklicne spremembe; trge dela, izobraževanje in zaposlovanje; spreminjanje inštitucij; razvojne dileme univerze; strukturo oblasti in vlogo elit v družbenem razvoju. Je med utemeljitelji doktorskega področja Razvojne študije na FDV (UL).

Prostovoljno je po osamovojitvi države izdatno sodeloval pri prenovi (internacionalizaciji, informatizaciji) dveh strokovnih združenj. Bil je predsednik Statističnega društva Slovenije (1992-1996), tedaj tudi sourednik statistično-metodološke revije/zbornika Metodološki zvezki (v letih 1993, 1995, 1996, skupaj z A. Ferligoj), in Slovenskega sociološkega društva (2001-2004), približno tedaj tudi urednik sociološke revije Družboslovne razprave (2000-2005).

Soureja sociološko knjižno zbirko OST na UL FDV (Založba FDV), sprva skupaj z M. Jogan, nato skupaj z A. Kanjuo Mrčela.

Od l. 2021 je častni član Slovenskega sociološkega društva.

• I.     Elite nekoč in danes - cikel štirih večernih pogovorov z gosti (2011)
                 (Slovensko sociološko društvo, FDV-UL in Cankarjev dom, urednik & moderator AK)

II.    Aleja človekovih pravic pred FDV (2008)
                 (idejna zasnova neuresničenega projekta: © AK & Emina Djukic & Jaka Kramberger & Luka Vidic)