Skoči do osrednje vsebine

Službeni telefon: 01/ 5805-218
    Email: is.jl-inu.vdf@regrebmark.notna
    Govorilne in uradne ure:

Komunikacija po emailu, prosim.

Prostor:
    DS 06
    Sodelovanje pri predmetih:
    Ekspertna področja:

• I. Studio City (2013): Kje smo in kam gremo?

II. "Kulturni utrip Slovenije" (2005/2006): pionirska delavnica dokumentarnega videa na FDV (avtorski izdelki študentov Kulturologije)

mentorji:   AK  &  Andraž Tori, Amir Muratović, Neven Korda, Matej Kovačič, Aljaž Rogelj, skupina deKaos
                asistenta:  Primož Hrvacki, Dejan Pečnik
                inserti:      glasba, zvok & muzikalne podlage študijskih izdelkov - (bolj ali manj) prosti spletni viri /res, hvala .../ & lastna produkcija
                sponzorji:  FDV, Kibla (platforma Cinelera), Sandra Bašić-Hrvatin (kamera), Mozaik - A. Kavaš et comp. (MS), ga. Gjerkiš (gibanice)

Študijski video izdelki (naslovi)               trajanje   (avtorji - študenti)

Animacijski izlet v Prekmurje                    5 min   (Primož Hrvacki, Dejan Pečnik)
               Napovednik projekta                               3 min   (Samo Kostanjevec, Jerko Malinar, Nina Sirk, Eva Tomašević)

Prekmurje (društvo Mozaik 1)                   8 min   (Ugo Ugowsky, Emina Djukić, Urška Djukić, Nataša Beltran, Anja
                                                                                    Kunčič, Jaka Kramberger – vsi zunanji gostje na delavnici)
               Prekmurski študentje v Liblani                 7 min   (Saša Gjerkiš, Špela Grmek, Simona Janež, Manca Kočevar)
               Bzzzeti ali umreti                                  6 min   (Mina Bergant, Tina Cerk, Rok Govednik, Sanja Matković, Jakoba Šraml)
               Dolgoročni kratki portret - Dani Kavaš      8 min   (Danaja Batinič, Mojca Bešter, Staša Dabič Perica, Jernej Koren)

Kehica ?!#                                           7 min   (Ana Fratnik, Maja Jarc, Klementina Mikolič, Ana Perko, Jan Podobnik,
                                                                                    Bojana Rudovič Žvanut)
               Franci Rogač - od brezdomca do pisatelja  7 min  (Urska Cehner, Nina Krajnik, Nuša Peternelj, Živa Praprotnik,
                                                                                   Klavdija Štajdohar, Aljaž Marn – zunanji gost na delavnici)
               Zakulisje videospota                               5 min  (Sanja Cerjak, Urška Jazbec, Kristina Kališnik, Nina Sotlar)

Kontakt (Rog)                                       11 min   (Špela Vodeb & Ariana Ferfila, Hana Vodeb)

Okupator (Kurenti) / War on Iraq               4 min  (Jaka Kramberger, Ugo Ugowsky, Leon Vidmar, Emina Djukić, Urška Djukić,
                                                                                    Nataša Beltran, sod. Oliver Vodeb, Zdravko Papič – zunanji gostje na delavnici)

• Rojen l. 1954 v Ljubljani. Od l. 1995 do l. 2021 je bil zaposlen na Fakulteti za družbene vede (Univerza v Ljubljani ) sprva kot raziskovalec (do l. 2000), nato kot visokošolski učitelj, zatem se je upokojil. Objavlja empirično podprta dela s področij sociologije (družbeno razslojevanje in gibljivost, poklicne spremembe, trgi dela in zaposlovanje, družbeni razvoj, razvojne dileme univerze), družboslovne informatike in metodologije. Med utemeljitelji doktorskega področja Razvojne študije na FDV (UL). Bil je predsednik dveh slovenskih strokovnih združenj: Statističnega društva Slovenije (1992-1996), tudi sourednik revije/zbornika Metodološki zvezki (v letih 1993, 1995, 1996, skupaj z A. Ferligoj); in Slovenskega sociološkega društva (2001-2004), tudi urednik sociološke revije Družboslovne razprave (2000-2005). Od l. 2021 je častni član Slovenskega sociološkega društva.

Sourednik sociološke knjižne zbirke OST na UL FDV (Založba FDV), skupaj z A. Kanjuo Mrčela.

• I.     Elite nekoč in danes - cikel štirih večernih pogovorov z gosti (2011)
               (Slovensko sociološko društvo, FDV-UL in Cankarjev dom, urednik & moderator AK)

II.    Aleja človekovih pravic pred FDV (2008)
               (idejna zasnova neuresničenega projekta: © AK & Emina Djukic & Jaka Kramberger & Luka Vidic)