zasl. red. prof dr. Anton Bebler

Službeni telefon: 01/ 5805-327
      Email: is.jl-inu.vdf@relbeb.notna
      Govorilne in uradne ure:
      Po predhodnem dogovoru po elektronski pošti.
      Prostor:
      AP 27
      Sodelovanje pri predmetih:

Dodiplomski študij
      Diplomsko delo - POL-OBR
      Primerjalni obrambni sistemi
      Primerjalni politični sistemi
      Ekspertna področja:
    • Dr. Anton Bebler, redni profesor na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani, je študiral na več univerzah doma in v tujini (v Ljubljani, Beogradu, Princetonu, Philadelphiji, Moskvi, Parizu in Londonu). Doktorat iz političnih ved si je pridobil na Univerzi Pennsylvanije v ZDA. Poleg tega je predaval, delal kot raziskovalec in gostujoči profesor, nastopal na mednarodnih kongresih v drugih univerznih središčih v Evropi, Severni in Južni Ameriki, Aziji in Afriki. Avtor in urednik je večih knjig in okrog 400 poglavij v zbornikih in strokovnih člankov objavljenih doma in v tujini v večih jezikih. V letih 1992-1997 je deloval kot stalni predstavnik-veleposlanik Republike Slovenije pri Uradu OZN v Ženevi. V preteklosti je bil predsednik Slovenskega sveta Evropskega gibanja, Slovenske izseljenske matice in Slovenskega okteta. Je predsednik Društva Evro-atlantski svet Slovenije.