prof. dr. Aleksandra Kanjuo Mrčela

Email: is.jl-inu.vdf@alecrm-oujnak.ardnaskela
    Govorilne in uradne ure:

Govorilne ure so ob sredah, 14.00-15:30

1. sreda v mesecu 15:30 -16.30 (po predhodni najavi)

Student hours are on Wednesdays from 14.00 to 15.30 in room AP 21 and on the first Wednesday in month latter in afternoon by appointment.

prof. Kanjuo Mrčela

Prostor:
    AP 21
    Sodelovanje pri predmetih:

Dodiplomski študij
    Ekonomska sociologija
    Sociologija dela

Podiplomski študij
    Ekonomija in družba
    Magistrsko delo
    Spol, delo in organizacije
    Ekspertna področja:
  • Aleksandra Kanjuo Mrčela, redna profesorica

Poučuje na dodiplomskem in magistrskem študiju (Ekonomska sociologija, Sociologija dela, Ekonomija in družba, Spol, delo in organizacije, Ekonomska in organizacijska demokracija) na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani. Raziskovalka je na Centru za proučevanje organizacij in človeških virov Inštituta za družbene vede FDV UL. Kot raziskovalka je vodila in sodelovala na številnih domačih in mednarodnih znanstveno raziskovalnih projektih. Osnovna področja raziskovanja: industrijski odnosi, organizacije, zaposlovanje in delo žensk in moških, privatizacija in lastništvo, ekonomska demokracija. V letih  1999-2001 je kot raziskovalka delovala na London School of Economics and Political Sciences (oddelek za industrijske odnose). Pri Evropski Komisiji je v letih 2005-2007 bila članica ekspertne skupine za področje zaposlovanja, socialne vključenosti in enakopravnosti spolov in leta 2006 članica ekspertne skupine za področje  finančne participacije,  od leta 2007 pa za področje zaposlovanja in enakopravnosti spolov. Od leta 2004 koordinira delo nacionalnega centra za  Evropsko Fundacijo za izboljšanje življnjskih in delovnih pogojev (Eurofound) na FDV. Od leta 2013  je podpredsednica in od leta 2016 predsednica Slovenskega sociološkega društva. Od leta 2007 do 2011 je bila prodekanja na Fakulteti za družbene vede. Od leta 2015 je predstojnica Doktorske šole UL. Od leta 2008 do 2012 je bila članica uredništva Gender, Rovné příležnosti, Výzkum. (Inštitut za sociologijo Akademije znanosti Češke republike). Od leta 2011 je pridružena urednica in od leta 2015 urednica Social Politics: International Studies in Gender, State and Society (http://sp.oxfordjournals.org/).

Od leta 2015 je predstojnica doktorske šole na Univerzi v Ljubljani in od leta 2016 članica usmerjevalnega odbora European University Association Council of Doctoral Education (EUA CDE). Od leta 2017 je članica Mednarodnega znanstvenega odbora Univerze na Reki, Hrvaška. Od leta 2018 je članica zunanjega svetovalnega odbora doktorske akademije Graz, Univerza v Gradcu, Avstrija.

Bibliografija na voljo na: http://izumbib.izum.si/bibliografije/Y20191108130822-10976.html