Znanstveno srečanje o družbenih vidikih razvoja novih naprednih tehnologij

ZNANSTVENO SREČANJE SEKCIJE ZA SOCIOLOGIJO ZNANOSTI IN TEHNOLOGIJO PRI EVROPSKEM SOCIOLOŠKEM ZDRUŽENJU (ESA)

V organizaciji Centra za preučevanje znanosti bo 11. in 12. oktobra 2018 na FDV potekalo znanstveno srečanje Sekcije za sociologijo znanosti in tehnologije, ki deluje v okviru Evropskega sociološkega združenja (ESA).  Dvodnevno znanstveno srečanje, ki bo potekalo pod delovnim naslovom »Critical engagement vs. technophobia: The risks of emerging technologies«, bo namenilo pozornost družbenim vidikom razvoja novih naprednih tehnologij.

Najnovejše tehnologije, naj si bo biogenetika, informacijske tehnologije, robotika in druga napredna tehnološka področja, vsebujejo močan potencial za družbene transformacije. Prinašajo dobrobit človeštvu, hkrati pa tudi možna tveganja. Ravno zaradi tega odpirajo številna družbeno etična vprašanja, še zlasti pa zahtevajo zelo premišljene pristope na področju družbenih vrednotenj in družbenih regulacij njihovih tveganj.  Znanstveno srečanje sociologov znanosti in tehnologije iz Evrope in širše v svetu bo namenjeno ravno tem ključnim družbenim vprašanjem današnjega razvoja novih naprednih tehnologij.

Kot vabljena govorca bosta na srečanju nastopila  prof. dr. Armin Grunwald (Institut für Technikfolgenabschätzung und Systemanalyse Karlsruhe - ITAS)  in  prof. dr. Joost van Loon (Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt).

Program znanstvenega srečanja
Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 10. september 2018