Vključujoči in varni javni prostori: Splaknimo diskriminacijo

Vključujoči in varni javni prostori_ Splaknimo diskriminacijo-5

Fakulteta za družbene vede UL in Filozofska fakulteta UL

v torek, 12. novembra 2019, ob 16. uri v Veliki dvorani FDV

organizirata razpravo Vključujoči in varni javni prostori: splaknimo diskriminacijo.

Z dogodkom želimo prispevati k večji ozaveščenosti o položaju in življenju transspolnih oseb v Sloveniji.

Na dogodku bomo obravnavali izzive, s katerimi se srečujejo transspolne osebe v vsakdanjem življenju. V ospredju razprave bodo perspektive in izkušnje transspolnih oseb, ki so pomembno zaznamovane z izkušnjami nasilja in diskriminacije. Poudarek bo podan dostopnosti javnih prostorov, vključno z izobraževalnim sistemom, in njihovega varnejšega oziroma »nevarnejšega« značaja. Posebna pozornost bo namenjena tudi nedavnima pobudama o vzpostavitvi spolno nevtralnih toalet, ki sta ju prejeli vodstvi Fakultete za družbene vede UL in Filozofske fakultete UL.

Na dogodku bodo sodelovale_i: asist. dr. Nina Perger, prof. dr. Tanja Rener, prof. dr. Milica Antić Gaber, Katja Sešek, Edi A. Klobučar, Mark J. Užmah in Nina Miličković.

Vljudno vabljeni!

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 04. november 2019