Skoči do osrednje vsebine

Usposabljanje srednješolskih učiteljev za Aktivno EU državljanstvo

Na Fakulteti za družbene vede bo v petek in soboto (25. in 26. november 2022) v Veliki dvorani potekalo usposabljanje učiteljev srednjih šol na tematiko aktivnega EU državljanstva.

Usposabljanje poteka v sklopu Jean Monnet projekta BEAT (Be an Active EU Teacher), ki prek izkustvenega učenja poudarja pomen kritičnega razumevanja in kvalitetnega poučevanja EU tematik v okviru obveznega vsebinskega sklopa aktivno državljanstvo in drugih družboslovnih predmetov v srednjih šolah.

Na projektu pod vodstvom izr. prof. dr. Marinka Banjaca, poleg sodelavcev iz FDV, sodelujejo Pedagoška fakulteta, Zavod Republike Slovenije za šolstvo in društvo Humanitas. Usposabljanje je potrjeno s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter umeščeno v Katalog programov nadaljnjega izobraževanja in usposabljanja strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju (KATIS).

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 27. oktober 2022