Slavko Podmenik - Kako in zakaj je razpadel samoupravni real-socializem- DOGODEK JE ODPOVEDAN

SPOROČAMO, DA JE DOGODEK ŽAL ODPOVEDAN

***

Živimo v času, ko je vse bolj očitno, da je kapitalizem v tranziciji in smo v obdobju pospešenega evolutivnega presnavljanja v nov sistem. Spreminjajo se družbene elite, njihovi motivi, sposobnosti in odgovornost,  spreminjajo se tudi od njih odvisne množice.

Kaj vse to pomeni za aktualna civilna gibanja in stranke? Kakšna je sploh možnost za učinkovitejše delovanje in sodelovanje do kapitalizma kritičnih civilnih gibanj in strank? Kaj nam o tem lahko povejo izkušnje in ugotovitve iz obdobja razkrajanja samoupravnega real-socializma?

Prav o tem v svoji  najnovejši knjigi »Kako in zakaj je razpadel samoupravni real-socializem« razmišlja profesor  dr. Slavko Podmenik.

Ob njenem izidu, vas vabimo na novinarsko konferenco, pogovor in predstavitev avtorjevih ugotovitev, ki bo

22. junija  2017 ob 11. uri  na fakulteti za družbene vede,  Kardeljeva ploščad 5,  predavalnica 10.

Predstavitev in pogovor z izjemnim avtorjem in kritičnim, a vseskozi konstruktivnim družbenim mislecem in dlogoletnim profesorjem, ki je v svojem 93 letu pripravil prepričljivo analizo obnašanja različnih političnih elit in političnih organizacij, bo vodil dolgoletni novinar, komentator in urednik  Lado Ambrožič, sodelovali bodo tudi avtorjevi  sodelavci  in sopotniki iz projekta »Akcija 4 generacij«.

Prisrčno vabljeni.

dr. Andrej Lukšič

v imenu založnika: Center za poltično teorijo, klub Akcija 4 generacij

V priloženih dokumentih je opisano bistvo razpada socializma ter Kratek opis knjige.  Vabljeni k ogledu.

Za udeležence predstavitve smo pripravili izvode najnovejše avtorjeve knjige, ki jih bo avtor tudi podpisoval.

Za udeležence je parkiranje mogoče v garaži fakultete.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 19. junij 2017