[Podaljšan rok za oddajo prispevkov!] Druga konferenca o hrani in komuniciranju: diskurzi o prihodnosti hrane

Food conference

Vabilo na drugo konferenco o hrani in komuniciranju: diskurzi o prihodnosti hrane

Med 23. in 25. septembrom 2020 bo na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani potekala druga mednarodna interdisciplinarna konferenca o hrani in komuniciranju. Cilj konference je razširiti družboslovno-humanistični pogled na hrano, ga povezati z drugimi znanostmi o hrani, kot tudi s prehranskimi industrijami ter nevladnimi iniciativami. Konferenca v ospredje postavlja vlogo komuniciranja pri produkciji, distribuciji in potrošnji hrane v sodobnem času in v prihodnosti. Na konferenci bomo naslavljali diskurze, tekste, narative, politike in druge (tudi tehnološke) komunikacijske forme, ki se razvijajo v odnosu do splošnega nezadovoljstva z obstoječimi prehranskimi sistemi. Pretresli pa bomo tudi vizije za bolj trajnostne in regenerativne oblike proizvodnje hrane v prihodnosti.

Več informacij in podrobnosti o pozivu in konferenci najdete TUKAJ.

Vabljeni k oddaji povzetkov do 29. februarja 2020.

Povzetke lahko pošljete v angleškem jeziku prek povezave ali pa preko e-pošte.

Izr. prof. dr. Andreja Vezovnik, FDV-UL (vodja organizacijskega odbora)

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 11. oktober 2019 | v kategoriji: FDV-EN