Okrogla miza: 70. obletnica Nakbe: nadaljevanje palestinske katastrofe

Dogodek, ki ga organizirata Gibanje za pravice Palestincev in SocioKlub, bo potekal v okviru Tedna izraelskega apartheida. Odvil se bo 14. marca 2018 ob 14. uri na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani, predavalnica 4. Pogovarjali se bodo z dr. Primožem Šterbencem, docentom na Univerzi na Primorskem ter g. Petrom Tošem, nekdanjim veleposlanikom v Izraelu. Povezovala bo novinarka Kristina Božič.

Gre za projekt, v okviru katerega se od leta 2005 vsako leto odvija sklop dogodkov v mestih in univerzah po vsem svetu. Namenjen je ozaveščanju javnosti o sistemu apartheida, ki ga Izrael izvaja na Zasedenih palestinskih ozemljih. Teden izraelskega apartheida želi poleg tega tudi spodbuditi odpravljanje vseh vrst rasizma, antisemitizma, islamofobije ter rasnega ločevanja v družbi. Po okrogli mizi sledi manjša pogostitev.

Vljudno vabljeni!

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 01. marec 2018 | v kategoriji: Dogodek