Informativni dnevi za dodiplomski študij

Svet ni crno bel 2V naravi nekaterih stvari ne moreš spremeniti. V družbi lahko marsikaj. Odloči se za študij družboslovja na FDV!

Sodobne vsebine, interaktivni učni pristopi, sodelovanje s prakso, individualno delo, mednarodne izmenjave na najuglednejših univerzah v več kot 40 državah sveta in še mnogo več. Zato ne zamudite Informativnih dni na FDV 15. in 16. februarja, kjer boste izvedeli vse o študiju na naši fakulteti in prenovljenih dodiplomskih programih!

Skupni predstavitvi v Veliki dvorani FDV bodo sledile predstavitve posameznih programov po predavalnicah. Tako v petek, kot tudi v soboto, bo v knjižnici ODKJG potekal dan odprtih vrat, v petek pa se lahko udeležite tudi vodenega ogleda po knjižnici.

Več o programih si lahko že pred informativnim dnem ogledate na spletni strani DODIPLOMSKI ŠTUDIJ, kjer najdete ključne informacije o programu, ki vas zanima.

Program Informativnega dne

Petek, 15. februar

10.00 – 10.30: skupna predstavitev v veliki dvorani FDV
10.30 – 11.30: 1. predstavitev posameznih programov
12.00 – 13.00: 2. predstavitev posameznih programov

12.00 – 13.00: [Delavnica] Safe.si – Ne verjemi vsemu na internetu: s kvizom do prepoznave lažnih novic

Prostor: FDV 17
Izvajalec: Marko Puschner

Prispevek je zasnovan kot kombinacija pogovora na osnovi video in slikovnih elementov, ki so povezani s problematiko lažnih novic (Fake news). Udeležencem se prikažejo različni načini predstavljanja lažnih novic: zavajajoče oglaševanje, ki temelji na izkrivljenih informacijah, lažni prispevki v spletnih medijih, spletne strani z lažnimi in zavajajočimi informacijami, manipulirani video posnetki in fotografije ipd.

V prvem delu predstavimo znake, na katere moramo biti pozorni pri vrednotenju informacij na spletu. Predstavimo nekaj primerov satiričnih spletnih strani, ki namenoma objavljajo izkrivljene ali izmišljene novice in spletna mesta, ki imajo višjo stopnjo zaupanja.

V drugem delu z interaktivnim kvizom prikažemo primere lažnih novic in informacij, dijake pa z vprašanji spodbudimo k razmisleku. Z glasovanjem preko mobilnih telefonov izrazijo svoje mnenje glede resničnosti prikazanega. Po vsakem vprašanju prediskutiramo odgovore in na ta način še enkrat izpostavimo znake, na katere morajo biti pozorni.

Cilj: seznaniti udeležence z običajnimi znaki lažnih spletnih novic in spodbuditi h kritični presoji informacij.

12.00 – 13.00: [Delavnica] Zlorabe družbenih medijev za širjenje sovražnega govora in populizma

Prostor: FDV 10

Izvajalec: Andrej Motl

Sovražni govor in populizem sta z razmahom družbenih medijev dobila poseben zagon, pogosto z roko v roki. Vsak družbeni medij se na različne vrste sovražnega govora odziva drugače, uporabniki pa vse prevečkrat zaradi nepoznavanja nevede doprinesemo k širjenju in h krepitvi takšnih vsebin na svetovnem spletu.

Na delavnici bomo preizkusili, kako lahko z ozaveščanjem in pravilnim postopanjem posamezniki doprinesemo k zmanjševanju takšnih vsebin na družbenih omrežjih.

13.00 - vodeni ogled knjižnice (le v petek)

15.00 – 15.30: skupna predstavitev v veliki dvorani FDV
15.30 – 16.30: 3. predstavitev posameznih programov
16.30 - vodeni ogled knjižnice (le v petek)

Sobota, 16. februar

10.00 – 10.30: skupna predstavitev v veliki dvorani FDV
10.30 – 11.30: predstavitev posameznih programov

Dan odprtih vrat v Knjižnici ODKJG.

Predstavitve programov po predavalnicah

Predavalnica Študijski program