Festival Grounded - Intima v času umetne inteligence

Grounded diskurzivniV Ljubljani bo med 21. in 23. novembrom potekal festival Grounded z naslovom Intima v času umetne inteligence (www.grounded.si). Gre za festival, ki kombinira elektronsko glasbo in kritično misel. V diskurzivnem delu programa, ki bo v Moderni galeriji, MSUM, Atriju ZRC SAZU in v Pritličju, bodo gostili številna predavanja, okrogle mize in performance, povezane s posegi umetne inteligence v intimo. Naslovili bodo teme kot so javni prostor in pametna mesta, algoritemsko bančništvo in posegi v zasebnost, nadzor odgovornosti nadzornikov, emocionalna umetna inteligenca, prihodnost ljubezni in seksa, pravna subjektiviteta robotov, izzivi biometrije in obraznega prepoznavanja, etični vidiki genomskih raziskav, problematika spolnih robotov, umetna inteligenca in vzpon fašizma, etika in pravno urejanje robotike in umetne inteligence.

Več o programu: https://www.grounded.si/urnik/

Na festivalu bo sodelovalo več kot 30 domačih in tujih sogovornikov in sogovornic, med njimi tudi ddr. Aljoša Pužar, dr. Karmen Šterk, dr. Franc Mali, Nejc Slukan in dr. Jernej Amon Prodnik s FDV. Festival bo otvorila dr. Kathleen Richardson, ki je profesorica etike in kulture robotike in umetne inteligence na britanski De Montfort University, naslednje dneve pa bodo nastopili še dr. Andrew McStay, profesor digitalnega življenja na Bangor University, ki je letos izdal knjigo Emotional AI (SAGE, 2018), digitalni glasnik dr. Marko Grobelnik, antropologinja dr. Karmen Šterk, profesor na Pravni fakulteti in bivši glavni ekonomist NLB d.d. dr. Franjo Štiblar, namestnik informacijske pooblaščenke mag. Andrej Tomšič, profesorica političnega komuniciranja in novinarstva Vian Bakir na Univerzi Bangor, genetik dr. Aleš Maver s Kliničnega inštituta za medicinsko genetiko v UKC Ljubljana, podoktorska raziskovalka nizozemskih pametih mest na Inštitutu za pravo, tehnologijo in družbo v Tilburgu pravnica Maša Galić Savić, odvetnica dr. Nataša Pirc Musar, dr. Luka Omladič, ki je član UNESCO komisije za etiko v znanosti in pisec in koordinator poročila o etiki robotike in drugi.

Več o govorcih in govorkah: https://www.grounded.si/speakers/

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 07. november 2018