Afganistan, šestnajst let po padcu talibskega režima

AFG 0035_resizeV sredo 25. oktobra 2017 bosta ob izidu knjige Danice Fink Hafner in Boštjana Slatenška Teokracija: talibski režim v Afganistanu 1996-2001 v veliki dvorani Fakultete za družbene vede potekala dva dogodka.

17.00-18.30 AFGANISTAN, OD VOJAŠKE INTERVENCIJE 2001 DO DANES

Multimedijsko predavanje Boštjana Slatenška, filmskega ustvarjalca in vojnega reporterja

18.30-19.00  Odmor za kavo in afganistansko sladko in slano pecivo

19.00-20.30 POLITIKE DO AFGANISTANA DANES: VLOGA ZAHODA, VLOGA SLOVENIJE

Okrogla miza

Voditelj: Igor E.Bergant

Kratek uvod: dr. Danica Fink Hafner, Fakulteta za družbene vede, soavtorica knige Teokracija: talibski režim v Afganistanu 1996-2001

Sodelujejo (navedeno po abecednem vrstnem redu):

• Ahmad Ahmadi, begunec, študent, kot tolmač sodeluje z MNZ in drugimi organizacijami v Sloveniji
  • Dr. Neža Kogovšek Šalamon, Mirovni inštitut
  • dr. Mojca Pešec, MORS
  • Jurij Rifelj, Ministrstvo za zunanje zadeve RS
  • Boštjan Slatenšek, filmski ustvarjalec in vojni reporter, soavtor knjige z Danico Fink Hafner

V Afganistanu danes ni varno, saj potekajo spopadi s talibi, s posameznimi skupinami DAESH, eksplozije in smrtne žrtve so vsakodnevne resničnost. Kdo vse se vpleta v afganistanske domače razmere? Kakšni so učinki dosedanjega vpletanja zunanjih sil (vključno z zahodnimi)? Kakšna je nova politika ZDA po izvolitvi Donalda Trumpa? Ali ima EU avtonomno politiko glede na ZDA? Kakšen je aktualen premislek o vlogi Slovenije v Afganistanu danes? Ali poznamo pogled iz Afganistana na zunanje vpletanje? Kakšna so razmerja med slovenskimi zunanjimi in notranjimi politikami pri tem?

Zaradi organizacijskih razlogov vas vljudno prosimo, da se prijavite na vsak dogodek posebej, najkasneje do ponedeljka, 23. 10. 2017, do 14h na TEJ POVEZAVI.

Dodatne informacije: danica.fink-hafner@fdv.uni-lj.si.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 11. oktober 2017