[Galerija FDV] Odprto samo s seboj: Epidemični dnevnik študentk in študentov kulturologije

Covidiada

Fakulteta za družbene vede Univerze v Ljubljani je v šesto desetletje delovanja vstopila s konferenco Covidiada – Družboslovne refleksije epidemije. Večstransko refleksijo epidemije s področnimi okroglimi mizami disciplin, ki jih razvijamo na FDV - komunikološko, politološko, sociološko in kulturološko je podprla zbirka fotografij Odprto samo s seboj: Epidemični dnevnik študentk in študentov kulturologije, katere avtorici sta Nina Slanič in Ana Vukšinič. K temu projektu so pristopili tudi člani in članice Galerije FDV, ki so svoje fotografije v letu 2020 zbirali pod vodstvom Santiaga Martina.

Ideja za razstavo v sklopu Galerije FDV je nastala na podlagi opazovanja vplivov Covid-19 epidemije na naša javna in zasebna življenja. Spremenil se je pogled na ulice – maske na tleh, navodila za varno življenje na vhodu vsakega (stanovanjskega, trgovskega) objekta, grafiti in karikature kot odraz nestrinjanja z varnostnimi ukrepi; pa tudi na naše medosebne odnose, ki so postajali čedalje bolj podhranjeni. V Galeriji FDV, ki že 13 let združuje umetniške interpretacije družbenih pojavov z družboslovnimi, smo dokumentirali številne spremembe okoli nas. Fotografije, ki jih predstavljamo v zbirki Odprto samo s seboj so odraz prizorov, napisov in odzivov meščanov, ki so se poskušali prilagoditi novi družbeni situaciji. Zbirka tako odraža mali, vendar relevanten zgodovinski trenutek o času (začasne) preobrazbe naše družbe.

Za ogled kliknite na priponko (prenos ppt).

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 22. februar 2021 | v kategoriji: Galerija FDV