Testni dostop do dodatkov k enciklopedičnemu viru New Pauly Online

New Pauly Online je enciklopedični akademski informacijski vir, ki se ukvarja z obdobjem starega veka. Združuje pristope interdisciplinarnega in sodobnega referenčnega vira. Vključuje geselske članke o grški in rimski antični kulturi, o njihovih interakcijah s semitsko, keltsko, germansko in slovansko kulturo ter o Judih, krščanstvu in islamu v tem obdobju. Vključuje tudi poudarke o vplivu antike in procesu reinterpretacije ter prevrednotenja dediščine starega veka ter ponuja pregled nad zgodovino raziskav na tem področju.

New Pauly Supplements Online sestavljajo:

•New Pauly Supplements Online I:

◦Chronologies of the Ancient World

◦Dictionary of Greek and Latin Authors and Texts

◦Historical Atlas of the Ancient World

◦The Reception of Myth and Mythology

◦The Reception of Classical Literature

◦The History of Classical Scholarship

•New Paully Supplements Online II:

◦Figures of Antiquity and their Reception in Art, Literature and Music

◦The Reception of Antiquity in Renaissance Humanism

◦The Early Mediterranean World, 1200 - 600 BC

◦History and Culture of Byzantium

Od 2. 3. 2020 do 31. 3. 2020 je iz prostorov fakultet Univerze v Ljubljani zagotovljen testni dostop do dodatkov k enciklopedičnemu viru New Pauly Online.

Ponudnik: Brill

Povezava za dostop

Morebitna opažanja, pripombe in predloge lahko sporočite na knjiznica@fdv.uni-lj.si.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 03. marec 2020 | v kategoriji: Obvestila