Skoči do osrednje vsebine

Objava knjige “Kriza kot nevarnost in upanje: etika pandemij, razcvet avtokracij in sanje o avtonomiji v transkulturni perspektivi”

Pri Znanstveni založbi Filozofkse fakultete Univerze v Ljubljani je 22. marca 2021 v sklopu zbirke Studia Humanitatis Asiatica izšla knjiga avtorice Jane S. Rošker z naslovom “Kriza kot nevarnost in upanje: etika pandemij, razcvet avtokracij in sanje o avtonomiji v transkulturni perspektivi.”

Kot pove že naslov te knjige, se avtorica v njej ukvarja s problematiko globalnih kriznih situacij skozi optiko transkulturnih študij. Osrednji motiv pisanja je želja po tem, da bi lahko iz različnih kulturno pogojenih razmislekov o krizi ter sovpadajočih metod, postopkov in ukrepov za njeno reševanje izluščili nekaj splošnih in povsod uporabnih koristi. Pojma krize ne razume v ortodoksnem smislu izključno težavne in problematične situacije. Prej izhaja iz predpostavke o tem, da kriza kot družbeni pojav ni vedno samo nekaj negativnega, temveč je tudi nekaj, kar nas lahko spodbudi k razmišljanju o naših utečenih pogledih na resničnost, o našem vsakdanjem delovanju in predvsem o tem, na kakšen način vidimo sebe in svojo umeščenost v svet.

Več informacij je dostopnih na naslednji povezavi: https://e-knjige.ff.uni-lj.si/znanstvena-zalozba/catalog/book/258

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 09. april 2021 | v kategoriji: EARL