Skoči do osrednje vsebine

EARL - prejemnik posebne donacije knjig s strani Kitajske akademije za družbene vede

20. julija 2022 je bila prek spletne povezave organizirana posebna slovesnost donacije večjega števila knjig za potrebe Univerze v Ljubljani. Dogodek je obeležil 30. obletnico vzpostavljenih diplomatskih odnosov med Republiko Slovenijo in Ljudsko republiko Kitajsko. Kitajska je na najvišji ravni znanstvenega sodelovanja na področju družbenih ved, prek Kitajske akademije za družbene vede oz., v njenem imenu, Inštituta za evropske študije, EARL-u, članu mreže infrastrukturnih raziskovalnih centrov Univerze v Ljubljani, odobrila donacijo prek 100 knjižnih del, pisanih v angleškem jeziku.

Na prireditvi so sodelovali Prof. dr. Feng Zhongping, Generalni direktor inštituta za Evropske študije, ki deluje v okviru CASS, Nj. Eksc. mag. Alenka Suhadolnik, veleposlanica Republike Slovenije pri Ljudski Republiki Kitajski, predstavnica glavne urednice Kitajske založbe za družbene vede, Wei Changbao, ter člani oz. članice EARL.a: direktor, prof. dr. Zlatko Šabič, Mag. Mirjam Kotar, glavna koordinatorica, dr. Marko Hočevar in dr. Jan Vrhovski, sovoditelja raziskovalne enote EARL, prof. dr. Andrej Bekeš, doc. dr. Saša Istenič Kotar ter doc. dr. Kang Byoung Yoong.

Dogodek je povezoval Prof. dr. Liu Zuokui, namestnik generalnega direktorja Inštituta za evropske študije.

Slovesnost je potekala v sproščenem vzdušju. Vsi udeleženi so si bili edini, da ima donacija velik pomen za obe znanstveni skupnosti. Veselijo se nadaljnjih uspehov pri spodbujanju čim tesnejšega znanstvenega sodelovanja med obema institucijama.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 03. avgust 2022 | v kategoriji: EARL