Brezplačni e-viri med pandemijo COVID-19

Zaradi pandemije COVID-19 so številni založniki in drugi ponudniki elektronskih virov omogočili brezplačen dostop do nekaterih elektronskih virov.
NUK, CTK in knjižnice UL zbirajo informacije o teh ponudbah. Informacije in povezave na take vire so dostopni na:

Posebej opozarjamo na začasno dostopne e-knjige založb ScienceDirect in Cambridge University Press.

Nacionalna knjižnica za nujne primere je zbirka, ki vsebuje skoraj 1,5 milijona e-knjig, le te podpirajo poučevanje na daljavo, raziskovalne dejavnosti, neodvisne študije in intelektualno spodbujanje, medtem ko so univerze, šole, učni centri in knjižnice zaprte.

Vsi člani konzorcija JSTOR imajo razširjen dostop do vsebin. Uporabniki lahko sedaj dostopajo do vseh arhivskih in tekočih zbirk revij ter do približno 35.000 knjig nekaterih založb. Povezava do razširjenega nabora vsebin: https://www.jstor.org/action/showJournals?browseType=title

Nekateri e-viri EBSCO, ki jih pridobiva konzorcij COSEC, so sedaj dostopni preko oddaljenega dostopa za vse člane knjižnic NUK, CTK in UL (torej ne zgolj za zaposlene in študente UL): EBSCO Academic Search Complete, EBSCO Business Source Premier, EBSCO Communication & Mass Media Complete (CMMC), EBSCO ERIC (Education Resources Information Center), EBSCO eBook Subscription Academic Collection, EBSCO Library, Information Science & Technology Abstracts (LISTA), EBSCO MasterFILE Premier, EBSCO MEDLINE, EBSCO SocIndex with FullText, Library Literature & Information Science Full Text, MLA International Bibliography, RILM Abstracts of Music Literature (1967 to present) in RILM Music Encyclopedias.

Za nekatere komercialne vire je ODKJG dogovorila začasni licenčni dostop od doma preko začasnega gesla (npr. zbirke GVIN). Za dostop prosim pošljite mail na knjiznica@fdv.uni-lj.si.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 30. marec 2020 | v kategoriji: Obvestila