Informacije in obvestila

Za obdobje:

Testni dostop do Oxford Scholarly Editions Online

Oxford Scholarly Editions Online je zbirka celotnih besedil klasičnih avtorjev, ki vključuje dela pisateljev, ki so delovali med leti 701 in 1901, ter rimskih in grških avtorjev. Testni dostop je omogočen do 30. novembra 2021.

13. oktober 2021 | Obvestila

Testni dostop do Bloomsbury Cultural History

Bloomsbury Cultural History je namenjen za študij in raziskovanje kulturne zgodovine. Testni dostop je omogočen do 31. 10. 2021.

08. oktober 2021 | Obvestila

PREP FDV 2021 - Pripravljalni dnevi FDV

Pred vstopom v akademsko okolje smo bodoče bruce zadnji teden v septembru sprejeli na pripravljalnih dnevih na Fakulteti za družbene vede, kjer so pridobili osnovna znanja in informacije za lažji začetek študijskega leta. Vsebino in gradiva si lahko ogledate v spletni učilnici.

08. oktober 2021 | Obvestila

Vračilo knjižničnega gradiva tudi brez izpolnjevanja pogoja PCT

Za vstop v fakultetne prostore je obvezno izpolnjevanja pogoja PCT. Člani knjižnice, ki ne izpolnjujejo pogoja PCT, lahko knjižnično gradivo vrnejo v nabiralnik za vračanje gradiva, ki se nahaja pred glavnim vhodom fakultete v času njene odprtosti. Morebitno nastalo zamudnino lahko poravnate tudi spletno preko TRR.

17. september 2021 | Obvestila

Enoletni testni dostop do korejske zbirke podatkov Kyobo Scholar

Kyobo Scholar je korejska spletna zbirka podatkov, ki vsebuje domače znanstvene revije, zbornike konferenc in strokovne revije. Na portalu najdemo ekskluzivni dostop do 1300 južnokorejskih revij, vključno z revijami SCI ranga.

15. september 2021 | EARL

Vabljeni na konferenco »Prihodnost odnosov med Azijo in Evropo v svetu po Covid-19«

Student Think Tank for Europe-Asia Relations (STEAR) vas vabi na prvo letno konferenco z naslovom »Prihodnost odnosov med Azijo in Evropo v svetu po Covid-19«. Konferenca bo potekala online med 6. in 7. novembrom 2021.

03. avgust 2021 | EARL

Dostop do EBSCO eBook Open Access Monograph Collection

EBSCO eBook Open Access Monograph Collection je zbirka več kot 2.700 knjig v odprtem dostopu najbolj znanih svetovnih univerz in znanstvenih založnikov, kot so University of Michigan Press, Taylor & Francis ali Temple University Press.

27. julij 2021 | Obvestila

Pogovor o Japonski na Prvem programu Radia Slovenija

Andrej Bekeš, Boštjan Bertalanič, Luka Culiberg in Zlatko Šabič so z novinarjem Goranom Deklevo za oddajo "Intelekta" kramljali o aktualnih problemih in izzivih Japonske.

23. julij 2021 | EARL

Individualno svetovanje v juliju in avgustu

V juliju in avgustu vam ponujamo osebno informacijsko svetovanje v prostorih knjižnice ali na daljavo.

05. julij 2021 | Obvestila

Delovni čas knjižnice julija in avgusta

Med 1. julijem in 31. avgustom bo knjižnica odprta od ponedeljka do torka in od četrtka do petka med 08.00 in 15.00, ob sredah pa med 08.00 in 17.00. Ob sobotah bo knjižnica zaprta.

01. julij 2021 | Obvestila