Informacije in obvestila

Za obdobje:

Objava knjige “Kriza kot nevarnost in upanje: etika pandemij, razcvet avtokracij in sanje o avtonomiji v transkulturni perspektivi”

Pri Znanstveni založbi Filozofkse fakultete Univerze v Ljubljani je 22. marca 2021 v sklopu zbirke Studia Humanitatis Asiatica izšla knjiga avtorice Jane S. Rošker z naslovom “Kriza kot nevarnost in upanje: etika pandemij, razcvet avtokracij in sanje o avtonomiji v transkulturni perspektivi.”

Program štipendiranja DUO-Koreja

Obveščamo vas, da so od 5. aprila 2021 do 11. maja 2021 odprte prijave za sodelovanje v programu DUO-Koreja. Program štipendiranja DUO-Koreja je bil ustanovljen leta 2001 z namenom spodbujanja uravnotežene in trajne izmenjave med Južno Korejo in 30 evropskimi državami.

09. april 2021 | EARL

Tajvanski izgubljeni komercialni filmi: obnovljeni in restavrirani

Prisrčno vabljeni k virtualnem ogledu dveh tajvanskih filmskih klasik in sproščenem pogovoru s filmskimi strokovnjaki 22. 4. 2021 ob 16.30 uri. Dva filma različnih žanrov, vohunske drame in komedije, bosta v sklopu evropske turneje Tajvanski izgubljeni komercialni filmi v aprilu predstavljena tudi slovenski publiki ter nam ponudila dragocene utrinke iz tajvanske preteklosti.

09. april 2021 | EARL

Spletno predavanje: »Filialna pieteta v tajvanski verski ekologiji«

Vabljeni na gostujoče predavanje »Filialna pieteta v tajvanski verski ekologiji« (»Filial piety in Taiwan’s religious ecology«), ki ga bo izvedel Prof. André Laliberté (University of Ottawa). Spletno predavanje bo v četrtek, 15. aprila 2021, ob 16.30 uri prek Zooma

02. april 2021 | EARL

Spletno predavanje: »Nacionalizacija narave in krajinsko oblikovanje naroda na Tajvanu«

Vabljeni na spletno predavanje dr. Bi-Yu Chang (張必瑜), SOAS, University of London: »Nacionalizacija narave in krajinsko oblikovanje naroda na Tajvanu« (»Nationalisation of Nature & Landscaping the Nation in Taiwan«), ki bo v četrtek, 1. aprila 2021, ob 16.30 uri prek Zooma (ID: 946 6697 9581).

01. april 2021 | EARL

Vse člane knjižnice vabimo na brezplačne spletne tečaje! NOVI TERMINI!

Osrednja družboslovna knjižnica JG se prilagaja trenutnim razmeram s storitvami, ki potekajo na daljavo. Vabimo vas, da se udeležite naslednjih e-tečajev, ki so za člane knjižnice brezplačni: COBISS EKSPRES, ELEKTRONSKI INFORMACIJSKI VIRI in UPORABA EndNote. Prav tako pa vas vabimo tudi INDIVIDUALNO SVETOVANJE.

31. marec 2021 | Obvestila, Tečaji

Prof. Rošker je prejemnica 25. tajvansko-francoske kulturne nagrade

V Parizu je 1. marca 2021 potekala podelitev 25. "Tajvansko-francoska kulturne nagrade", ki jo podeljujeta tajvansko Ministrstvo za kulturo in Akademija za moralne in politične vede v okviru Institut de France.

23. marec 2021 | EARL

Spletno predavanje: »Modernistično literarno gibanje v Tajvanu (1950 – 1970)«

Vabljeni na spletno predavanje Prof. Sung-sheng Yvonne Chang (University of Texas at Austin): »Modernistično literarno gibanje v Tajvanu (1950 – 1970)« v četrtek, 25. marca 2021, ob 16.30 uri prek Zooma

23. marec 2021 | EARL

Testni dostop do elektronskega vira Project MUSE Premium

Project MUSE Premium je zbirka strokovnih in znanstvenih časopisov s področja humanistike in družboslovja. Testni dostop je omogočen med 22. marcem in 5. majem 2021.

22. marec 2021 | Obvestila

Testni dostop do elektronskega vira Central & Eastern European Academic Source!

Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) je zbirka časopisov iz držav srednje in vzhodne Evrope, ki vključuje celotna besedila iz več kot 2.000 publikacij. Do 30. aprila 2021 je za vse člane knjižnic Univerza v Ljubljani (z NUK in CTK) omogočen oddaljen dostop.

16. marec 2021 | Obvestila