Informacije in obvestila

Za obdobje:

Spletno predavanje “Srečevanje z Vietnamom: perspektive s Tajvana in Kinmena”

Vabljeni na naslednje predavanje v seriji Tajvanska predavanja o kitajskih študijah, z naslovom “Srečevanje z Vietnamom: perspektive s Tajvana in Kinmena.”

19. junij 2021 | EARL

Strokovno srečanje knjižničarjev Univerze v Ljubljani

V sredo 16. junija se je skoraj 150 knjižničarjev Univerze v Ljubljani na spletnem srečanju pod naslovom Visokošolske knjižnice v novi resničnosti: primeri dobrih praks in novosti seznanilo z delovanjem nekaterih knjižnic med epidemijo novega koronavirusa. Srečanje je organizirala Komisija za razvoj knjižničnega sistema Univerze v Ljubljani, na spletu pa ga je gostila Ekonomska fakulteta.

17. junij 2021 | Obvestila

Inštitut kralja Sejonga v Sloveniji

Univerza v Ljubljani od 9. junija 2021 obeležuje še en mejnik. S tem dnem je postala gostiteljica Inštituta kralja Sejonga (IKS) v Sloveniji. Fundacija kralja Sejonga od leta 2012 pod geslom »Mala Koreja v vsakem delu sveta« ustanavlja jezikovne in kulturne inštitute, katerih temeljno poslanstvo je učenje korejščine in spoznavanje korejske kulture.

14. junij 2021 | EARL

Kramljanje o Tajvanu: virtualna okrogla miza

Vabljeni na virtualno okroglo mizo z naslovom Kramljanje o Tajvanu, ki bo potekala v petek, 11. junija 2021, ob 15.30 uri na Zoomu.

07. junij 2021 | EARL

Vse člane knjižnice vabimo na brezplačne spletne tečaje! NOVI TERMINI!

Osrednja družboslovna knjižnica JG se prilagaja trenutnim razmeram s storitvami, ki potekajo na daljavo. Vabimo vas, da se udeležite naslednjih e-tečajev, ki so za člane knjižnice brezplačni: COBISS EKSPRES, ELEKTRONSKI INFORMACIJSKI VIRI in UPORABA EndNote. Prav tako pa vas vabimo tudi INDIVIDUALNO SVETOVANJE.

27. maj 2021 | Obvestila, Tečaji

Uspešno sklenjena “Situations” konferenca

V soboto, 22. maja 2021, je bila uspešno sklenjena konferenca revije Situations, z naslovom “Between Asia and Europe: Whither Comparative Cultural Studies?”. Konferenca bi morala biti v Ljubljani, a se je zaradi znanih razlogov morala odvijati prek aplikacije Zoom.

24. maj 2021 | EARL

Enoletni testni dostop elektronske zbirke De Gruyter eBooks (EBA - All eBooks Collection)

De Gruyter eBooks (EBA - All eBooks Collection) je zbirka več kot 100.000 znanstvenih in strokovnih knjig, ki jih objavlja več kot 40 uglednih založnikov. Testni dostop je omogočen do 16. maja 2022.

20. maj 2021 | Obvestila

EARL praznuje peto obletnico!

Danes, 17. maja 2021, je pet let, odkar sta takratna dekanja Filozofske fakultete, prof. dr. Branka Kalenić Ramšak in takratni dekan Fakultete za družbene vede, prof. dr. Rado Bohinc, podpisala sporazum o ustanovitvi Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo

17. maj 2021 | EARL

Predstavitev knjige TAIWAN'S GREEN PARTIES: Alternative Politics in Taiwan

Vabljeni na predstavitev knjige avtorja dr. Dafydda Fella: TAIWAN'S GREEN PARTIES: Alternative Politics in Taiwan (Tajvanske zelene stranke: alternativna politika na Tajvanu). Pogovor o knjigi in aktualnem političnem dogajanju na Tajvanu bo potekal prek spleta v angleškem jeziku.

17. maj 2021 | EARL

Poletni program japonskih kulturnih študij

University of East Anglia med 12. in 23. julijem 2021 organizira Poletni program japonskih kulturnih študij, ki je nadaljevanje “Japan Orientation” in bo potekal preko spleta.

14. maj 2021 | EARL