Informacije in obvestila

Za obdobje:

Objava publikacije Analize EARL

Danes je izšla prva izdaja publikacije Analize EARL, z naslovom Vstop slovenskih podjetij na kitajski trg. Raziskovalna enota EARL-a v publikaciji obravnava različne teme ter področja, ki so aktualni tako za Slovenijo kot tudi Vzhodno Azijo.

24. september 2020 | EARL

Webinar COBISS+ in mCOBISS v praksi

IZUM (Institut informacijskih znanosti Maribor) bo v torek, 22. septembra, ob 19. uri izvedel webinar z naslovom COBISS+ in mCOBISS v praksi.

18. september 2020 | Obvestila

NOVO! Dostop do zbirke e-knjig ProQuest's Social Sciences Ebooks

FDV ima od septembra 2020 dalje dostop do zbirke ProQuest's Social Sciences Ebook Subscription, ki vsebuje preko 30.000 elektronskih knjig.

02. september 2020 | Obvestila

NOVO! Dostop do zbirke PressReader

FDV ima od 1. septembra 2020 dostop do zbirke PressReader, ki vsebuje tekoče izdaje več kot 7.000 naslovov časnikov in revij iz Evrope, Azije, Avstralije, Afrike, Latinske in Severne Amerike.

01. september 2020 | Obvestila

Predstavitev nove Digitalne knjižnice Univerze v Ljubljani (DiKUL) v okviru Akademske digitalne zbirke Slovenije (ADZ.SI)

Predstavitev nove Digitalne knjižnice Univerze v Ljubljani (DiKUL) na novi programski opremi Summon v okviru Akademske digitalne zbirke Slovenije (ADZ.SI) je bila v torek, 21. 7. 2020 ob 10.00.

16. julij 2020 | Obvestila

Donacija Japonske Fundacije za EARL

S ponosom obveščamo, da je Japonska Fundacija podprla japonski oddelek v Raziskovalnem središču za Vzhodno Azijo (RSVA - EARL) v okviru programa nepovratnih sredstev za japonske študijske projekte v proračunskem letu 2020-2021.

10. julij 2020 | EARL

Uspešno izvedena okrogla miza o prihodnosti odnosov med EU in Kitajsko

V okviru MUN konference Salient 2020, ki jo organizira MUN Klub Slovenija, je bila 29. junija 2020 za boljše razumevanje tematike ter nov pogled nanjo organizirana okrogla miza z naslovom “EU-Kitajska: strateška prihodnost”. Govorci na okrogli mizi so bili Nina Pejič, vodja raziskovalne enote Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo in mlada raziskovalka na Centru za mednarodne odnose, Vodja delegacije EU na Kitajskem Nj. eksc. Nicolas Chapuis, in Katja Geršak, izvršna direktorica Centra za evropsko prihodnost

02. julij 2020 | EARL

Objavljen Nihon Kokusei Zu-e 2019/2020

JapanKnowledge Lib je danes, 1. julija 2020, objavil 'Nihon Kokusei Zu-e (Grafi in tabele japonskega državnega cenzusa), izdaja 2019/2020'. Nihon Kokusei je podatkovni zbornik, ki omogoča jasen, organiziran in lahko razumljiv komentar družbene in gospodarske situacije na Japonskem.

01. julij 2020 | EARL

Delovni čas knjižnice julija in avgusta

Med 1. julijem in 31. avgustom bo knjižnica odprta od ponedeljka do torka in od četrtka do petka med 08.00 in 15.00, ob sredah pa med 08.00 in 17.00. Ob sobotah bo knjižnica zaprta.

30. junij 2020 | Obvestila

Uspešno izpeljan webinar: Tajvanski model odziva na virusno krizo in lekcije za Slovenijo

Med nedavnim izbruhom Covid-19 so se številne države znašle v središču pozornosti zaradi (ne)učinkovitega odziva na virus. Tajvan bi naj bil soočen z eno najglobljih kriz, povezanih z virusom, zaradi bližine in vezi s Kitajsko, kjer je izbruh povzročil popolno zaustavitev Wuhana. V nasprotju s pričakovanji pa je Tajvan ohranil nizko število primerov Covid-19. Kako je Tajvan lahko ohranil tako nizko število okužb in smrti? Kako bo kriza Covid-19 vplivala na položaj Tajvana v mednarodni skupnosti in na njegovo prihodnost?

09. junij 2020 | EARL