Informacije in obvestila

Za obdobje:

Testni dostop do Moazine - zbirke korejskih revij in časopisov

Obveščamo vas, da je do 31. avgusta 2020 omogočen testni dostop do zbirke Moazine.

15. maj 2020 | EARL

S ponedeljkom 18. maja odpira vrata izposoja Osrednje družboslovne knjižnice

Izposoja je odprta: ponedeljek, torek, četrtek in petek od 8h do 16h ter sreda od 10h do 18h.
Ob sobotah ostaja knjižnica zaprta.
Dostop do izposoje ODKJG je mogoč samo skozi vhod pri gostišču Šumi.
Čitalnica ODKJG je do nadaljnjega zaprta za uporabnike.
Izposojamo predhodno naročeno gradivo, za katerega član knjižnice dobi obvestilo o rezervaciji.

15. maj 2020 | Obvestila

Začasen dostop do japonskih zbirk

Kinokuniya z veseljem sporoča, da njihovi partnerski založniki ponujajo brezplačen dostop do njihovih baz podatkov od 25.3.2020 do 30.4.2020.

16. april 2020 | EARL

Brezplačni e-viri med pandemijo COVID-19

Zaradi pandemije COVID-19 so številni založniki in drugi ponudniki elektronskih virov omogočili brezplačen dostop do nekaterih elektronskih virov.

30. marec 2020 | Obvestila

Testni dostopi do e-virov

Konzorciji COSEC, CTK in knjižnice UL v tem času organizirajo testne dostope do zbirk podatkov, e-knjig in e-revij. Testni dostopi so praviloma do konca maja, v nekaterih primerih do srede junija.

30. marec 2020 | Obvestila

Delo Ekspres za redno vpisane študente Univerze v Ljubljani v letu 2019/2020

Medijska hiša Delo vsem študentom Univerze v Ljubljani, ki so se vpisali na redni študij v študijskem letu 2019/2020, omogoča brezplačno prebiranje aplikacije Delo Ekspres.

11. marec 2020 | Obvestila

Dostop do revij založnika De Gruyter

Pridobili smo dostop do več kot 240 naročniških revij založnika De Gruyter. Dostop do De Gruyter online je na voljo študentom, zaposlenim in drugim uporabnikom na osnovi IP avtentikacije z lokacij fakultet UL, CTK in NUK ter preko oddaljenega dostopa študentom in osebju UL in CTK ter vsem članom NUK.

11. marec 2020 | Obvestila

Uspešno izveden posvet japonskih ter slovenskih strokovnjakov s področja Družbe 5.0

V torek, 3. marca 2020, je v okviru Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo (RSVA) potekal zaprt posvet strokovnjakov ter strokovnjakinj o prihodnosti t. i. Družbe 5.0 na Zahodnem Balkanu.

11. marec 2020 | EARL

"Umetna inteligenca in nadzor" - poročilo z drugega predavanja v seriji pogovorov o vlogi umetne inteligence v svetu

Debata se je zaključila z mislijo dr. Nataše Pirc Musar – v povezavi z zasebnostjo in umetno inteligenco se moramo osredotočiti na tri pomembna vprašanja: katere probleme hočemo nasloviti z razvojem nove tehnologije? Lahko te probleme enako učinkovito rešimo brez tehnologije? Kakšne posledice in nove probleme lahko ustvari razvoj te tehnologije?

05. marec 2020 | EARL

Testni dostop do dodatkov k enciklopedičnemu viru New Pauly Online

Od 2. 3. 2020 do 31. 3. 2020 je iz prostorov fakultet Univerze v Ljubljani zagotovljen testni dostop do dodatkov k enciklopedičnemu viru New Pauly Online.

03. marec 2020 | Obvestila