Informacije in obvestila

Za obdobje:

Med prazniki bo knjižnica zaprta

Obveščamo vas, da bo zaradi praznikov knjižnica ODKJG zaprta od vključno 31. oktobra do vključno 3. novembra 2019.

18. oktober 2019 | Obvestila

Japonska fundacija in njene aktivnosti v Srednji in Vzhodni Evropi - predavanje ga. Sanae TADA

Vljudno vabljeni na predavanje gospe Sanae TADA, ki ga organizira Raziskovalno središče za Vzhodno Azijo (EARL). Predavanje bo potekalo v ponedeljek, 21. oktobra 2019, ob 9. uri v čitalnici EARL-a na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani.

Predavanje bo potekalo v angleščini.

16. oktober 2019 | EARL

Vse člane knjižnice vabimo na brezplačni tečaj: Ni vsega na Googlu

Udeležite se brezplačnega tečaja – vložite 2 uri in prihranite 50 ur odvečnega iskanja znanstvenih družboslovnih virov po Googlu. Tečaj bo v četrtek, 7. 11. 2019 od 12:00 do 14:00 v predavalnici 25 na FDV.

10. oktober 2019 | Tečaji

Vse člane knjižnice vabimo na tečaj COBISS EKSPRES

Na kratkem brezplačnem tečaju boste spoznali uporabniški vmesnik COBISS+ in profil Moj COBISS. Tečaj bo v četrtek, 24. 10. 2019 od 12:00 do 14:00 v predavalnici 25.

10. oktober 2019 | Tečaji

Mednarodna konferenca "Tajvanska filozofija in ohranitev konfucijske tradicije"

Med 16. in 17. oktobrom 2019 bo v Ljubljani potekala mednarodna konferenca o tajvanski filozofiji in ohranjanju konfucijske tradicije, katere soorganizator je tudi Raziskovalno središče za Vzhodno Azijo.

05. oktober 2019 | EARL

Serija predavanj dr. Ildiko Marie Farkas

Vabljeni na serijo javnih predavanj dr. Ildiko Marie Farkas, profesorice na Inštitutu za orientalske jezike in kulturo (Oddelek za japonske študije, Fakulteta za humanistične in družbene vede, Univerza reformirane cerkve Károli Gáspár na Madžarskem), ki bodo potekala med torkom, 8. 10. in četrtkom 10. 10. 2019.

04. oktober 2019 | Dogodki, Obvestila, EARL

Profesorica Jana Rošker – častna članica Evropskega združenja za kitajsko filozofijo!

Prof. dr. Jana Rošker, ustanovna članica EARL, je prejela posebno priznanje za svoje akademsko delo na letošnji konferenci Evropskega združenja za kitajsko filozofijo.

01. oktober 2019 | EARL

Prodaja knjig Založbe FDV

Prijazno vabljeni k nakupu knjig Založbe FDV, odslej v Osrednji družboslovni knjižnici Jožeta Goričarja v odpiralnem času knjižnice.

02. september 2019 | Obvestila

Predstavitev EARL-a: East Aisa Resource Library v EAAA Bulletin

Dr. Zlatko Šabič and mag. Mirjam Kotar sta objavila prispevek v EAAA Bulletin št. 3 z naslovom "The EARL: East Asia Resource library".

17. julij 2019 | EARL

Raziskovanje vloge severnojadranskih pristanišč v okviru pobude Pas in Cesta

Rezultati analize bodo izšli v obliki knjige in objavljeni v angleškem in kitajskem jeziku v jeseni 2019.

27. junij 2019 | EARL