Informacije in obvestila

Za obdobje:

Pred zgodovinskim srečanjem dveh predsednikov: Miha Hribernik, član raziskovalne ekipe RSVA poda analizo za BBC

Miha Hribernik, član raziskovalne ekipe Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo je za BBC podal strokovno mnenje o severnokorejski ekonomiji.

16. julij 2018

Raziskovalka Nina Pejič se je udeležila programa kitajskega Ministrstva za gospodarstvo

Nina Pejič, članica raziskovalne enote EARL-a se je udeležila tritedenskega seminarja Ministrstva za gospodarsko Ljudske Republike Kitajske ter v okviru programa izvedla tri predavanja.

Otvoritev Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo v kitajskih medijih

Kitajski časopis Xinhua Press Agency piše o otvoritvi Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo (East Asia Resource Library - EARL).

16. julij 2018

Delovni čas knjižnice julija in avgusta

Med 1. julijem in 31. avgustom bo knjižnica odprta od ponedeljka do torka in od četrtka do petka med 08.00 in 15.00, ob sredah pa med 08.00 in 17.00. Ob sobotah bo knjižnica zaprta.

27. junij 2018 | Obvestila

Časopis "The Slovenia Times" piše o inavguraciji Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo (EARL)

Vodilni časopis v angleškem jeziku v Sloveniji, The Slovenia Times, poroča o slavnostni otvoritvi Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo (EARL).

18. junij 2018

Podpora raziskovanju, spoznavanju in sodelovanju zainteresiranim za vzhodnoazijsko regijo – slavnostna otvoritev Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo

10. maja 2018 je potekala slavnostna otvoritev Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo (angl. East Asia Resource Library – EARL), nove institucije, ki je rezultat sodelovanja Fakultete za družbene vede ter Filozofske fakultete.

31. maj 2018 | Dogodek, Obvestila

Fotografska razstava Obrisi Tajvana

EARL gosti fotografsko razstavo Obrisi Tajvana, ki bo odprta do 30. junija 2018.

31. maj 2018 | Obvestila

Vse člane knjižnice vabimo na tečaj: Iskanje znanstvenih družboslovnih virov

Raziščite načine učinkovitega iskanja znanstvenih družboslovnih virov. Najdite le tiste informacije, ki jih resnično potrebujete ter pridobite relevantne znanstvene članke z uporabo različnih orodij v zbirkah e-revij in e-knjig . Tečaj bo v ponedeljek, 28. 5. 2018 od 12h do 14h v predavalnici 26 na FDV.

15. maj 2018 | Tečaji

V EARL je predaval profesor Chaimun Lee iz Univerze Daegu

V petek, 20. aprila, je v okviru dejavnosti Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo (RSVA) professor Chaimun Lee iz Univerze Daegu (Južna Korea) izvedel predavanje z naslovom "A Long Journey of the Korean Diaspora in the Former Soviet Union".

23. april 2018

EARL pridobil finančno podporo Japonske fundacije

Raziskovalno središče za Vzhodno Azijo (RSVA) je v četrtek, 19. aprila, doživelo posebno čast in priznanje. Predstavnika japonskega veleposlaništva g. Kenji Shimazu in g. Matej Črnjavič sta obiskala RSVA, kjer sta predstavnikoma RSVA, mag. Mirjam Kotar in prof. Zlatku Šabiču, osebno izročila informacijo o rezultatu natečaja za pridobitev finančne podpore Japonske fundacije.

23. april 2018