Skoči do osrednje vsebine

Informacije in obvestila

Za obdobje:

Testni dostop do e-knjig založbe Taylor & Francis

Taylor & Francis eBooks je spletna digitalna platforma, na kateri je dostopna zbirka več kot 160.000 znanstvenih in strokovnih e-knjig, ki pokrivajo različna znanstvena področja. Testni dostop je omogočen do 30. 6. 2024.

21. maj 2024 | Obvestila

Razpored spletnih seminarjev Elsevier - pomlad/poletje 2024

Elsevier objavlja urnik spletnih seminarjev in »drop-in« sej, od katerih je vsaka razvita za izmenjavo mnenj z raziskovalci, vodji projektov in s knjižničarji za napredek pri njihovem delu.

09. maj 2024 | Obvestila

NOVI TERMINI! Brezplačni tečaji - COBISS+, DiKUL, RUL, Google Scholar, e-zbirke, EndNote ...

Osrednja družboslovna knjižnica JG vabi, da se udeležite naslednjih tečajev: COBISS EKSPRES, ELEKTRONSKI INFORMACIJSKI VIRI in UPORABA EndNote. Prav tako vas vabimo na INDIVIDUALNO SVETOVANJE. Tečaji bodo izvedeni preko ZOOM-a. Tečaji so za člane knjižnice brezplačni.

06. maj 2024 | Obvestila, Tečaji

Knjižnica bo zaradi inventure zaprta

Obveščamo vas, da bo zaradi inventure knjižnica ODKJG zaprta v ponedeljek, 25. marca 2024. Izposoja iz skladišča ne bo mogoča od ponedeljka, 25. 3. 2024, do petka, 29. 3. 2024. Hvala za razumevanje!

18. marec 2024 | Obvestila

Testni dostop do knjig in revij Duke University Press

Duke University Press Journals je zbirka 57 revij s področja humanistike in družboslovja. Duke University Press eBooks je zbirka več kot 3000 elektronski knjig s področja družboslovja in humanistike. Testni dostop je omogočen do 31. maja 2024.

05. marec 2024 | Obvestila

Testni dostop do knjig založbe De Gruyter in partnerskih založb

Zbirka vsebuje več kot 170.000 znanstvenih in strokovnih knjig, ki jih objavlja več kot 40 uglednih založnikov (npr. New York University Press, De Gruyter, Harvard University Press, University of California Press, Yale University Press). Testni dostop je omogočen do 30. 4. 2024.

05. februar 2024 | Obvestila

Novo! Lokator gradiva v ODKJG

Veselimo se, da vam lahko ponudimo še boljšo izkušnjo pri iskanju in dostopu do več kot 43.000 enot gradiva na policah v prostem pristopu v naši knjižnici s pomočjo trodimenzionalnega lokatorja gradiva.

18. januar 2024 | Obvestila

Dostop do zbirk e-knjig različnih založnikov

V trajno last smo pridobili dostop do zbirk e-knjig različnih založnikov.

Dostop do zbirke e-knjig Sage Catalyst

Sage Catalyst omogoča dostop do zbirke vrhunskih družboslovnih učbenikov s polnimi besedili založbe Sage. Zbirka vsebuje preko 540 naslovov.

Dostop do Sage Research Methods

Sage Research Methods je zbirka metod z več kot 1.000 knjigami, referenčnimi deli, članki v revijah in videoposnetki z navodili vodilnih svetovnih akademikov iz vseh družboslovnih ved, vključno z največjo zbirko knjig o kvalitativnih metodah, ki so na voljo na spletu pri kateri koli znanstveni založbi.