Informacije in obvestila

Za obdobje:

Učbenik “Tajvan: Biser v neizprosni geopolitični realnosti”

Pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani je izšel učbenik “Tajvan: Biser v neizprosni geopolitični realnosti,” avtorice dr. Saše Istenič Kotar. Učbenik podaja celovit in strokoven vpogled v pretekli in sodobni Tajvan ter vsebuje podrobnejšo analizo njegovih odnosov s Kitajsko, Japonsko, ZDA, EU in Slovenijo

15. april 2021 | EARL

Objava knjige “Kriza kot nevarnost in upanje: etika pandemij, razcvet avtokracij in sanje o avtonomiji v transkulturni perspektivi”

Pri Znanstveni založbi Filozofkse fakultete Univerze v Ljubljani je 22. marca 2021 v sklopu zbirke Studia Humanitatis Asiatica izšla knjiga avtorice Jane S. Rošker z naslovom “Kriza kot nevarnost in upanje: etika pandemij, razcvet avtokracij in sanje o avtonomiji v transkulturni perspektivi.”

Program štipendiranja DUO-Koreja

Obveščamo vas, da so od 5. aprila 2021 do 11. maja 2021 odprte prijave za sodelovanje v programu DUO-Koreja. Program štipendiranja DUO-Koreja je bil ustanovljen leta 2001 z namenom spodbujanja uravnotežene in trajne izmenjave med Južno Korejo in 30 evropskimi državami.

09. april 2021 | EARL

Tajvanski izgubljeni komercialni filmi: obnovljeni in restavrirani

Prisrčno vabljeni k virtualnem ogledu dveh tajvanskih filmskih klasik in sproščenem pogovoru s filmskimi strokovnjaki 22. 4. 2021 ob 16.30 uri. Dva filma različnih žanrov, vohunske drame in komedije, bosta v sklopu evropske turneje Tajvanski izgubljeni komercialni filmi v aprilu predstavljena tudi slovenski publiki ter nam ponudila dragocene utrinke iz tajvanske preteklosti.

09. april 2021 | EARL

Spletno predavanje: »Filialna pieteta v tajvanski verski ekologiji«

Vabljeni na gostujoče predavanje »Filialna pieteta v tajvanski verski ekologiji« (»Filial piety in Taiwan’s religious ecology«), ki ga bo izvedel Prof. André Laliberté (University of Ottawa). Spletno predavanje bo v četrtek, 15. aprila 2021, ob 16.30 uri prek Zooma

02. april 2021 | EARL

Spletno predavanje: »Nacionalizacija narave in krajinsko oblikovanje naroda na Tajvanu«

Vabljeni na spletno predavanje dr. Bi-Yu Chang (張必瑜), SOAS, University of London: »Nacionalizacija narave in krajinsko oblikovanje naroda na Tajvanu« (»Nationalisation of Nature & Landscaping the Nation in Taiwan«), ki bo v četrtek, 1. aprila 2021, ob 16.30 uri prek Zooma (ID: 946 6697 9581).

01. april 2021 | EARL

Prof. Rošker je prejemnica 25. tajvansko-francoske kulturne nagrade

V Parizu je 1. marca 2021 potekala podelitev 25. "Tajvansko-francoska kulturne nagrade", ki jo podeljujeta tajvansko Ministrstvo za kulturo in Akademija za moralne in politične vede v okviru Institut de France.

23. marec 2021 | EARL

Spletno predavanje: »Modernistično literarno gibanje v Tajvanu (1950 – 1970)«

Vabljeni na spletno predavanje Prof. Sung-sheng Yvonne Chang (University of Texas at Austin): »Modernistično literarno gibanje v Tajvanu (1950 – 1970)« v četrtek, 25. marca 2021, ob 16.30 uri prek Zooma

23. marec 2021 | EARL

Spletno predavanje: »Zahtevali smo delavce a prišli so ljudje: delovne migracije v Vzhodni Aziji«

Vabljeni na spletno predavanje dr. Isabelle Cheng: »Zahtevali smo delavce a prišli so ljudje: delovne migracije v Vzhodni Aziji«, 18. marca ob 16.30 uri.

09. marec 2021 | EARL

Spletni dogodek Družba 5.0: kibernetska varnost in urbana mobilnost v zraku

Vljudno vabljeni na spletni dogodek Družba 5.0 / Society 5.0, 18. marca ob 9. uri, ki se bo osredotočil na kibernetsko varnost (Cyber Security) in urbano mobilnost v zraku (Urban Air Mobility). Dogodek pripravljajo Veleposlaništvo Japonske v Sloveniji, Ministrstvo za javno upravo Republike Slovenije, Slovensko-japonski poslovni svet in AV Living Lab.

02. marec 2021 | EARL