Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• Dobrodošli na spletnih straneh katedre

Poslanstvo katedre je zagotavljanje odličnosti na področjih izobraževanja, raziskovanja in pri razvoju družboslovne informatike, družboslovne metodologije in družboslovne statistike.

• Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 izvaja univerzitetni in visokošolski program družboslovne informatike in predstavlja prvi tovrstni študij v svetu.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah.

Organiziramo brezplačne delavnice za dijake

Na Katedri za družboslovno informatiko in metodologijo organiziramo tri tipe brezplačnih delavnic po srednjih šolah vseh slovenskih regij.

7. februar 2016 | Obvestilo

Statistične analize na drugem mestu najbolj iskanih znanj med zaposlovalci

Tudi letos so pri LinkedIn-u, največjemu svetovnemu poslovnemu omrežju, analizirali aktivnosti na področju zaposlovanja v letu 2015, ter objavili seznam 25 najbolj zaželenih znanj v preteklem letu.

3. februar 2016 | Obvestilo

Mreženje slovenskih netvorkašev

26. januarja 2016 se je v Ljubljani na Fakulteti za družbene vede odvilo Vsakoletno Mreženje slovenskih netvorkašev (MSN), katerega namen je povezovanje strokovnjakov s področja analize omrežij.

1. februar 2016 | Obvestilo

Podelitve diplom in magisterijev

Ta teden so na Fakulteti za družbene vede potekale slavnostne podelitve diplom in magisterijev, na katerih so bili tudi magistri/-ice družboslovne informatike ter diplomanti/-ke programa Družboslovna informatika.

29. januar 2016 | Obvestilo
Študijski programi 2. stopnje