Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• Dobrodošli na spletnih straneh katedre

Poslanstvo katedre je zagotavljanje odličnosti na področjih izobraževanja, raziskovanja in pri razvoju družboslovne informatike, družboslovne metodologije in družboslovne statistike.

• Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 izvaja univerzitetni in visokošolski program družboslovne informatike in predstavlja prvi tovrstni študij v svetu.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah.

Teden družboslovne informatike

Društvo DID organizira Teden družboslovne informatike.

31. marec 2015 | Obvestilo,Aktualno

24ur: V Sloveniji 29 odstotkov mladih že delilo svojo razgaljeno fotografijo

V časih, ko zvezdniki svojo slavo dosegajo z objavljanjem svojih seksi fotografij na družbenih omrežjih, naličena sedemletnica pred spletno kamero pravzaprav ne preseneča, opozarja Ajda Petek iz Centra za varnejši internet. "Je proizvod oziroma žrtev okolja, v katerem odrašča."

19. marec 2015 | Obvestilo,Predavatelji,Objave,Aktualno

Marketinški nasveti za uspeh na platformah za množično komuniciranje

Vabimo te na okroglo mizo v organizaciji Študentske sekcije Društva za marketing Slovenije, kjer bodo ustvarjalci najodmevnejših slovenskih množično financiranih kampanj s tabo delili svoje izkušnje in ti zaupali marketinške trike za uspeh. Vse od kave iz kozjega roga, do izgubljenih ključev pa do letečega kolesa!

8. marec 2015 | Obvestilo,Objave,Aktualno

V ekipi Demola Slovenia ponovno pripravljajo pester izbor projektov za študente in mlade diplomante. Projekte podjetij še sproti objavljajo, prijave študentov pa bodo sprejemali do 16.3.2015.

3. marec 2015 | Obvestilo,Objave,Aktualno
Študijski programi 2. stopnje